Haber Detayı
04 Mayıs 2018 - Cuma 12:42
 
Demirci, 5 Ayda 12 Bin Vatandaşla Buluştu
2014 yılında Çayırova’nın değişim ve dönüşümüne imza atacaklarının sözünü veren, geride kalan 4 yılda ilçenin kentleşme, kentlileşme yolundaki birçok yatırımı ve projeyi tamamlayan Belediye Başkanı Şevki Demirci, önemle üzerinde durduğu Hasbihal Buluşmalarında 5 aylık bir sürede 12 Bine yakın vatandaşla bir araya geldi.
 
 
 
Çayırova Haberi


Belediye yatırımlarına, projelere ve yapılan her bir hizmete titizlikle değinen, çalışmalarını sistemli bir şekilde yürüten Demirci, Halkla İlişkiler alanında da önemli aşamalar kaydetti. Hasbihal Buluşmaları kapsamında 5 ayda 12 Bin vatandaşla bir araya gelen başkan Demirci, yapılan her bir çalışmayı, kalem kalem halkla paylaştı.

Hasbihal Buluşmaları

Belediyenin mali yapısını iyileştirecek atılımlarla başladığı görev süresinde 4 yılı geride bırakarak dev yatırımlarıda hayata geçiren, ilçenin kronik sorunlarına eğilerek çözüm üreten Belediye Başkanı Şevki Demirci, Hasbihal Buluşmaları adı altında farklı bir halkla ilişkiler çalışmasına imza attı. Çayırova’da yaşayan, çalışan vatandaşlarla bir araya geldiği buluşmalarda yatırımları anlatan Demirci, ortak akılla yönetimin en güzel örneklerini de sergiledi.

Önemli Mesafe Aldı

Eğitim ve sağlık camiası, esnaf ve dernekleri bir araya toplayan her bir Hasbihal Buluşmasında belediyenin çalışmalarının yanısıra vatandaşların fikirlerini de alan başkan Demirci, eğitimden sağlığa, altyapıdan üstyapıya, ulaşımdan çevreye ve yeni yeni yatırımlara ev sahipliği yaptıklarını belirtti. Hasbihal Buluşmaları adı altında bu güne kadar Semt Konaklarında mahalle sakinlerini, eğitim, diyanet ve sağlık camiasını misafir ettiklerini, kuaförler, yine ulaşım sektöründe taksici esnafları ile halk otobüsü esnaflarını ağırladıklarını, aynı zamanda derneklerlede bir araya gelerek toplumun her kesimiyle, her meslek gurubuyla yüzyüze buluşmalar gerçekleştirerek Halkla İlişkiler alanında çalışmalar sergilediklerini dile getiren Demirci, “Hasbihal Buluşmalarımız; halkımızın yaptığımız her bir çalışmaya ortak olmasını, fikirleriyle yatırımlarımıza önemli katkılar sunmalarını sağladı. 5 ayda 12 Bin vatandaşımızla bir araya geldiğimiz bu anlamlı projede her bir yatırımı en ince detayına kadar anlatmaya çalıştık. İlçenin sosyal, kültürel ve ekonomik yapısına güç katacak 4 K Projeleriyle ilçeye değer katma yolunda önemli aşamalar kaydettik. 2 Kültür Merkezinin yapımını tamamlarken çalışmalarımızda son aşamaya geldik. Yine ilçenin nabzının atacağı Kent Park projemizde yakın zamanda hizmete açılacak. Bunun yanısıra eğitime anlamlı dokunuşlar yaptık. 4 yeni eğitim yuvasını tamamlayarak ilçemizdeki eğitimde kalabalık sınıfları modern ve ferah bir hale getirerek çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim almasını sağladık. Ayrıca eğitim yatırımlarının en önemli atağını da 9 mahallemizde tamamladığımız Semt Konaklarımızla gerçekleştirdik. Burada Anne Çocuk Kulübü, Bilgievleri ve Gençlik Merkezlerimizle okul öncesinden üniversiteye uzanan eğitim hizmeti veriyoruz.” dedi.

4 Yılda 400 Milyonluk Yatırım

Sözlerini şu şekilde sürdüren Demirci, “İlçemizin en büyük eksikliklerini tespit ederken halkımızın yararına olacak her bir projeyide hayata geçirmeye özen gösterdik. Sağlık alanındaki eksiğimizi biliyorduk. Bu anlamda Başbakan Yardımcımız Sn. Fikri Işık, Kocaeli Milletvekillerimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte 200 Odalı Devlet Hastanemizi yatırım planına aldık. Bu yıl içerisinde temelini atacağımız projemiz tamamlandığında sağlık alanındaki eksiğimizi de gidermiş olacağız. Ayrıca ilçemizde hizmet veren Aile Sağlığı Merkezlerini de Semt Konaklarımızda konuşlandırarak daha düzenli hizmet vermesini de sağladık.” dedi.

Hasbihal Buluşmalarının genelinde, yapılan yatırımlara teker teker değinen Demirci, ilçenin değişim ve dönüşümünde 4 yılda 400 Milyonu bulan hizmet seferberliğinde ulaşıma da büyük projeler kazandırdıklarını açıkladı. Tek kalemde 50 Milyonu aşan yenimahalle kavşak projesine ev sahipliği yapan Çayırova’nın modern bir ilçe haline geldiğini aktaran Demirci, ayrıca Büyükşehir işbirliğiyle TOSB Kavşağı, Muhsin Yazıcıoğlu, Özgürlük ve Bosna Caddelerini ve prestij çalışmaları kapsamında birçok caddeyide yenilediklerini ve gece gündüz yaşayan bir şehir inşa ettiklerini söyledi.

Gençlerin ve spor severlerin, spora teşvik edilmesi adına sportif tesislerin sayısının arttırılmasına özen gösterdiklerini anlatan Belediye Başkanı Şevki Demirci, Genel idareyle ve Büyükşehirle el ele vererek kapalı spor salonlarını, olimpik yüzme havuzunu hizmete açtıklarını belirtti. Çayırova’nın salon sporlarında başarılar elde etmesini arzuladıklarını da hatırlatan Demirci, bu anlamda belediye olarak Eğitim Spor Kulübünü kurduklarını ve milli sporcuları şimdiden Türkiye’ye kazandırma çabasına girdiklerinide dile getirdi.

“2014-2019 Yılları Arası Çayırova’da Fiziki Değişim Dönemidir”

Yapılan her bir yatırımı ince ayrıntısına kadar anlatan ve bu yatırımların yapım aşamasında borç biriktiren değil borçsuz bir belediye sistemini kurduklarını da ifade eden Demirci, kaynakları etkin ve verimli bir şekilde kullanan bir anlayışla, ortak akılla yollarına devam ettiklerini hatırlattı. Demirci, “Çayırova 4 yılda çok değişti. Her geçen gün artan nüfusa hitap edebilmek için çok çalıştık ve çalışmayada azimle devam ediyoruz. Gece gündüz çalışıyoruz diyebileceğimiz bir çabamız var. Bunu hizmete yansıtmak adına güçlü ekibimiz var. Her geçen gün yeni projelerle tanıştırdığımız güzel Çayırova’mız model bir ilçe olma yolunda ilerliyor. Yemyeşil doğayı koruma ve yeşil oranını arttırma adına bulduğumuz her boş alana yeşiliyle bütünleşmiş parklar, mesire alanları kazandırıyoruz. Ayrıca parklarımızda yine her yaşa hitap edecek hobi etkinlik alanları, spor ve yürüyüş alanları yapıyoruz. Eğitimde sağlıkta yaptığımız yeniliklere ulaşım da ve çevre yatırımlarında devam ettik. Yine altyapısı sorunsuz, üstyapısı temiz bir Çayırova inşa ettik. Sosyal ve kültürel hayatı canlandıracak dev yatırımları ilçemize kazandırdık. Bununla birlikte yine en ince detay olarak gördüğümüz kapalı semt pazarlarımızı, modern ve işlevsel sosyal tesislerinide içerisinde barındıran semt meydanlarımızı, her damak tadına hitap eden ve büyük bir ilgi gören sosyal tesislerimizi, ata sporunun en önemli simgesi olan at binicilik ve cirit alanımızı, iyi günde kötü günde halkımıza hizmet veren bir anlayışla düğün ve cenaze hizmetlerimizi, tam teşekküllü mezarlıklar ve cenaze hizmetleri binamızı halkımızın kullanımına sunduk. dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Demirci,, 5, Ayda, 12, Bin, Vatandaşla, Buluştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı