Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 11:37
 
Demirci'den Ulaşıma Anjiyo
 
 
 
Çayırova Haberi


Şevki Demirci'nin Belediye Başkanlığı görevine gelmesi ile adeta şantiyeye dönüşen ve büyük bir değişime giren Çayırova’da ağır tonajlı araçların kullandığı Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’ndeki yol çalışmaları da hızla sürüyor.

"Üçlü olsun güçlü olsun" prensibi ile gerek hükümet gerekse Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kanadından ilçeye çok önemli hizmetlerin yansımasını sağlayan kendi belediye bünyesindeki projeleri de daha ilk görev dönemi içinde tamamlayan Şevki Demirci, Şekerpınar ile Çayırova merkezi arasındaki bağlantı yolu ile ilçenin bir hayat damarlarına da adtea anjiyo yapıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’ni 2 çarpı 2 duble yol haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Çayırova’da önemli derecede trafik yükünü taşıyan cadde tamamlanarak duble yol haline gelmesinin ardından trafiğe açılacak.Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’ndeki yoldaki çalışmalar tamamlanınca özellikle ağır tonajlı araçlara rahatlık sağlayacak. Çalışma kapsamında kuzey anayol ve güney yan yol terasman kazısına devam ediliyor. Güney yan yol alt temel ve pmt tabakaları serim uygulaması sürüyor. Kuzey yan yolun belli bölümlerinde binder asfaltı serimi tamamlandı.Çayırova Şekerpınar Bağlantı yolu ile yeni yapılan TOSB otoyol kavşağı arasında kalan cadde, yaklaşık 50 metrelik imar yoluna sahip olmasına rağmen mevcut durumda bir gidiş-bir geliş olarak çalışıyordu. Proje kapsamında anayol 2,2 km iki gidiş-iki geliş olarak imal ediliyor. Ayrıca çalışma kapsamında bin 400 metre uzunluğundaki 2 şeritten oluşan güney yan yol ile bin 3 metre uzunluğunda 2 şeritten oluşan kuzey yan yol oluşturuluyor. Proje kapsamında bin 100 m betonarme perde duvar, 30 m uzunluğunda 3 çarpı 3 ilave kutu menfez yapılacak. Çalışmalarda 107 bin 500 metre küp kazı-dolgu, 8 bin metre küp beton, 44 bin 500 ton sıcak asfalt, 82 bin 750 ton plentmiks temel imalatlarının yapılması da planlanıyor.
ADNAN AYVAZ-ÇAYIROVA

 

 

Yaz mevsiminde etkisi ile çalışmalar boyunca toz olma ihtimaline karşılık Çayırova Belediyesi tarafından caddeye sürekli sulama yapılıyor.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Demirci'den, Ulaşıma, Anjiyo,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı