Haber Detayı
16 Mayıs 2017 - Salı 16:21
 
DEMİRCİ'NİN ÇOCUKLARINA TAM NOT
Çayırova Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgievi Öğrencilerinden Unutulmaz Anneler Günü Programı yapıldı.
Çayırova Haberi
DEMİRCİ'NİN ÇOCUKLARINA TAM NOT

 

Çayırova Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezi ve Bilgievi öğrencileri anlamlı bir etkinlik ile Anneler Gününe özel bir program gerçekleştirdi. Her yıl olduğu gibi bu yılda renkli görüntülerin yaşandığı programda Anne temalı şarkılar ve şiirler öğrenciler tarafından seslendirildi. Gençlik Merkezi ve Bilgievi öğrencilerinden oluşan koro ve müzikal gruplar tüm katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. Katılımcılara bir sürpriz yapan Gençlik Merkezi ve Bilgievi öğrencileri hazırlamış oldukları tiyatro gösteri ile usta oyunculara taş çıkartılar. Performanslarıyla göz dolduran öğrenciler dakikalarca ayakta alkışlandılar.

Başkan Demirci, Hoşgörü, Fedakarlık, Sabır, Merhamet ve Şefkat’in Adıdır Anne

Çayırova Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleşen programın açılış konuşmasını yapan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Toplumu ayakta tutan en önemli unsur aile kurumu olduğunu dile getirdi. Demirci, “Değerlerimizin, kültür ve geleneklerimizin yaşatıldığı ve geleceğe taşındığı aile kurumumuzun temeli, ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için çalışan annelerimize dayanır. Peygamber efendimizin “cennet annelerimizin ayakları altındadır” sözüyle şereflendirdiği hoşgörünün, fedakarlığın, sabrın, karşılıksız sevginin ve saygının sınırsız kaynağı, merhamet ve şefkat timsali başımızın tacı, tüm annelerimizin ve anne duyarlılığına sahip bayanlarımızın anneler gününü kutluyorum” dedi.

Öğrenci Korosu Hem Neşelendirdi Hem de Duygulandırdı

İlk olarak Gençlik Merkezi ve Cumhuriyet Mahallesi Bilgievi öğrencilerinin oluşturduğu koronun sahne aldığı programda annelere hitaben yazılan en güzel şarkılar seslendirildi. Salonu dolduran katılımcıların hep bir ağızdan eşlik ettiği şarkılar kimi zaman duygulu anların yaşanmasına vesile olurken kimi zamanda coşku ve heyecanı zirveye çıkardı. Bir birinden güzel şiirleri seslendiren öğrenciler annelere olan sevgi saygı ve hürmetin bir güne sığdırılmayacağını, yılın her günü annelerimize ve babalarımıza gereken ilgi ve alakanın gösterilmesi gerektiğini hatırlattılar.

Tiyatro Gösterisi Katılımcılardan Tam Not Aldı

Programın ilerleyen saatlerinde öğrencilerin hazırlamış oldukları tiyatro gösterisi seyircilerden tam not aldı. Gösterdikleri performansla usta oyuncuları aratmayan öğrenciler okula ulaşım sağlayan bir serviste geçen konu ve maceraları konu aldılar. Kahkahanın eksik olmadığı tiyatro gösterisin ardından sahne alan Gençlik Merkezi öğrencileri piyano, bağlama, gitar, def ve çeşitli enstrümanlardan oluşan grup ile müzik dinletisi sahnelediler. Bir birinden güzel eserleri seslendiren öğrenciler Gençlik Merkezinde almış oldukları eğitimler sonucu profesyonel müzisyenleri aratmayan öğrenciler en güzel şarkı ve türküleri anneler için seslendirdiler.

Kursiyerlerin Sergisi Büyük Beğeni Topladı

Program akışı içerisinde Gençlik Merkezi’nde yapılan yarışmalarda zeka oyunları, hızlı okuma, resim, elişi ve örgü branşında dereceye giren öğrenci ve kursiyerlere ödülleri Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci tarafından verildi. Dolu dolu geçen programın finali Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Başkan yardımcıları ve protokol üyelerinin sahnede çıkarak müzik grubunun şarkılarına eşlik etmesiyle yapıldı. Gençlik Merkezi kursiyerlerinin hazırlamış oldukları resim, oyuncak ve örgü sergisinin ziyaret edilmesiyle noktalanan program renkli görüntülere sahne oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEMİRCİ'NİN, ÇOCUKLARINA, TAM, NOT,
Yorumlar
Haber Yazılımı