Haber Detayı
01 Kasım 2016 - Salı 17:54
 
DEMİRCİ: “TARİHE GEÇECEĞİZ”
Çayırova Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı dün Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Kasım ayı Meclisi Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin yaptığı konuşmayla başlarken, Başkan Demirci, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” Dedi. Demirci, “Ben Kent Merkezi yapacağım diyorum. Soruyorum 10 Dönüm yer mi önemli 4.5 dönümlük Belediye Hizmet Alanı’nın yeri mi önemli. Her yiğidin ayrı yoğurt yiyişi vardır. Bu projelerle Çayırova’yı uçuracağız.” Dedi.
Çayırova Haberi
DEMİRCİ: “TARİHE GEÇECEĞİZ”

 

Çayırova Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı dün Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Demirci’nin ardından konuşan CHP’li Halis Koç: “Şehitlerimiz rahmetle anarken, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a yapılan saldırıyı kınıyoruz.” Dedi. Koç, Cumhuriyet Gazetesine yapılan haksızlığı da kınayarak, şunları söyleyebilirim ki, “Biz Cumhuriyetçiler olarak kesinlikle diz çökmeyeceğiz. Özgür basını susturmalarına müsaade etmeyeceğiz.” diyerek meclis toplantısında tepkisini dile getirdi.

“BU KOLTUKLARDA OTURUYORSANIZ CUMHURİYET SAYESİNDEDİR”

Meclis Toplantısı’nda konuşmasına devam eden CHP’li Halis Koç, Cumhuriyet töreninde söylenen mehter marşına da değinerek; “Cumhuriyet törenlerinde mehter marşının ne işi var. Cumhuriyet törenlerinde Cumhuriyetle ilgili şiirlerinin okunması gerek, ama gördük ki törenlerde günün anlam ve önemine uygun şeylerin yapılması gerekirken mehter marşı ve davul zurna çalıyor. Kimse unutmasın ki bugün bu koltuklarda oturuyorsak Cumhuriyet sayesinde oturuyoruz bunun kıymetini bilelim” dedi. Demirci’de konuyla ilgileneceğini ve Kaymakam Turgut Çelenkoğlu’na ileteceğini söyledi.

BİZ KİMSEYİ YERİNDEN ETMEDİK

Meclis Toplantısında konuşmaya devam eden CHP’li Koç, Palgaz ve Sedaş’ın neden kapandığına değindi. Koç, Çayırova Gebze’nin Mahallesi değildir ve hiç kimsenin Çayırova halkına kimsenin eziyet etme hakkı yoktur. Biz Çayırovamıza tekrar PALGAZ ve SEDAŞ’ın açılmasını istiyoruz” dedi. Demirci ise CHP’li Halis Koç’a cevap vererek şunları dile getirdi, “Bizim kimseyi yerinden çıkardığımız yok. PALGAZ’ın kendi isteğiydi, kendileri yerlerini belirledikten sonra Belediyemiz bünyesinde bulunan yerinden çıkma kararı aldı. Bizde saygı duyduk. Edindiğimiz bilgilere göre de 3-5 güne kadar da yeni yerlerinde hizmet vermeye devam edecek. SEDAŞ’a gelince ise halen görüşmelerimiz devam ediyor. Onlarda en kısa sürede uygun bir yer bulunacaktır.” Dedi.

VATANDAŞ MAĞDUR

Emek Mahallesi’nde bulunan Kentsel dönüşümle ilgili de konuşan CHP’li Halis Koç, “Emek Mahallesi sakinleri büyük serzeniş içinde. Evlerine gitmek için bir dünya yol dolaşıyorlar. Bununla ilgili bir bilgilendirme ve çalışma yapmanızı istiyoruz” dedi. Başkan Demirci: “Bu konunun bizimle alakası yok. Biz bu sorunu geçtiğimiz günlerde de Büyükşehir’e söyledik. Büyükşehir’in yapmış olduğu bir çalışma yine de kendilerine tekrar iletiriz. Çözüme kavuştururuz” dedi. Diğer sıkıntılardan da bahseden CHP’li Koç, Çayırova semt polikliniğinin 24.00’a kadar açık olmadığını dile getirerek, vatandaşın mağdur olduğunu söyledi. Ayrıca okullarda ve çeşitli yerlerdeki engellilerin düşünülmediğini söyleyerek, “Engelli vatandaşlarımız özellikle okula giden engelli evlatlarımız okullarına giderken büyük sıkıntı çektiğini dile getirdi.  Demirci ise konularla ile alakalı açıklama yaparak, “Doktor sıkıntı olduğunu ve doktoru başka bir yerden çağırdıklarında mecburen gitmek zorunda kaldığını söyledi. Engellilerin sıkıntısına gelince ise bu konuda en kısa sürede bir çözüm getireceğiz. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmemek için bu koltukta oturuyoruz. Hiç kimse merak etmesin” dedi.

DEMİRCİ: BİZ TARİHE GEÇECEĞİZ

Gündem maddesinde yer alan bir hizmet alanının satışa sunulması için oylama yapıldığı sırada söz alan CHP’li Halis Koç’un hizmet alanı olan arsaların satışa sunulmaması gerektiğini söylediği meclis toplantısında “İmarı olmayan bir yer olan bu hizmet alanının satılmasına karşıyız ve komisyona gitmesini istiyoruz. Sonuçta, imarı olmayan bir arsanın ne için kullanılacağını bilemeyiz. İmarı olmayan arsanın bedeli biçilemez” dedi.  Saadet Partili Ali Uçar ise konuyla ilgili konuşma yaparak, “Yaptığınız işler hukuki değil. Biz kamu yerlerini satışına en başından beri karşıyız. Karşı olmaya da devam edeceğiz. Sonuçta yer satmadan da para bulmanın ve proje yapmanın yolları vardır.” Dedi.

Demirci ise konuyla ilgili açıklama yaparak, “Ben belgelerle konuşuyorum. Yaptığımız her iş belgeyle kayıtlı. Usulsüz iş yaptığımız falan yok. Gereksiz hiçbir yerin satışını falan yapmıyoruz. Yaptığımız projelerin parası için ya takas yapıyoruz ya da hizmet alanlarını imara açıp satışa sunuyoruz. İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz, bizi iş yapmamakla suçluyorsunuz ama bizim yaptığımız her iş belgelerle kayıtlı ve doğru işler. Hizmet alanı hizmet alanı dediğiniz yer 20 Trilyon diyorsunuz ama öyle bir şey yok. Ben Kent Merkezi yapacağım diyorum. Soruyorum 10 Dönüm yer mi önemli 4.5 dönümlük Belediye Hizmet Alanı’nın yeri mi önemli. Her yiğidin ayrı yoğurt yiyişi vardır. Evet Belediye Hizmet alanını veriyorum ama 10 Dönümlük araziyi alıp yerine Kent Merkezi yapıyorum. Ben bu kent merkezi için vatandaşa söz verdi. Benim derdim tamamen halka verdiğim Kent Meydanı sözü. Bu projelerle Çayırova’yı uçuracağız. 1.5 senemiz kaldı. 1.5 senemiz bittiğinde Çayırova’nın girişinde heykelimi dikeceksiniz. Göreceksiniz biz tarihe geçeceğiz” dedi.  Meclis toplantısı bittikten sonra Aralık ayı meclisinin 1 Aralık Perşembe Günü saat 15.00’te gerçekleştirilmesine karar verildi.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEMİRCİ:, “TARİHE, GEÇECEĞİZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı