Haber Detayı
08 Aralık 2016 - Perşembe 11:21
 
‘’Derneklerimiz millete ve gençlere yatırım yapmalı’’
Başkan Karaosmanoğlu, Gebze ve Dilovası ilçelerindeki STK’larla bir araya gelirken, Suriyeli mültecilere Darıca’da eğitim veren Geçici Eğitim Merkezinin idarecilerini de konuk etti.
Kocaeli Haberi
 ‘’Derneklerimiz millete ve gençlere yatırım yapmalı’’

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yerel yönetim-vatandaş kaynaşmasının en güzel olduğu alanların başında gelen Sivil Toplum Teşkilatlarıyla birlikteliğini her fırsatta sürdürüyor. Başkan Karaosmanoğlu son olarak Gebze Keresteciler, Marmara Bitlisliler, Dilovası Tüm Karadenizliler ile Dilovası Balıkçılar Derneğinin yanı sıra Gebze Emlak Konut İlk ve Ortaokulu’nu yönetimiyle birlikte Darıca Geçici Eğitim Merkezi idarecilerini de konuk etti.

 

GENÇLERE HİZMET EDEN STK’LAR HER TÜRLÜ TEŞVİKİ HAK EDİYOR

Ülkemizin ve kentimizin tüm renklerini, birikimini, zenginliğini, gerçek gücünü ortaya koyan STK’larla Büyükşehir Belediyesi olarak el ele ve omuz omuza verdiklerini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, millete ve özellikle gençlere hizmet eden sivil toplum kuruluşlarının her türlü teşviki hak ettiğini ifade etti. Tabela derneklerinin ülkemize ve kentimize faydasından ziyade insanımıza zarar verdiğini vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Vatandaşımıza ve gençlere dönük verimli projelerde STK’lar da çalışmalıdır. Yeni Türkiye’nin geleceğe dönük büyük düşüncelerine hazırlıklı olan derneklerimiz sorumluluklarını yerine getirecektir” dedi.

 

KOCAELİ STK’LAR YÖNÜNDEN ÇOK GELİŞMİŞ

Sivil toplum örgütleri, toplumun içinden gelen en önemli temsilciler ve demokrasinin en değerli nüveleridir diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Türk demokrasisi için de sizlerin sağladığı katkı ve hemşehrilerimizle aramızda oluşturduğunuz diyalog imkânı kentimiz açısından çok önemli bir katma değerdir. Kocaeli’miz STK’lar yönünden ülkemizin en gelişmiş illerinden birisidir. Kocaeli, Türkiye’de en fazla derneğe sahip 5’inci il, hemşehri derneklerinin ise en yoğun olduğu 3’üncü il konumundadır. Bu nedenle derneklerimize yardımcı olmak için ücretsiz hizmet veren 2011 yılında fuar içerisindeki Sivil Toplum Merkezi’mizi hizmete açtık. 2014 yılında ise Gebze Sivil Toplum Merkezi’mizi devreye aldık. Çünkü biz sizlerin görüşlerini de alarak, hemşehrilerimizden gelen talepleri yerine getirerek hep birlikte bu kenti yönetmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

HUZURUMUZU BOZMAK İÇİN GAYRET GÖSTERİYORLAR

Türkiye’nin ekonomik gelişmişliğine iş dünyasının ve Kobilerin oluşturduğu derneklerinde katkı sağladığını Gebze Keresteciler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Kahveci ve yönetiminin ziyaretinde belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Hepinizin bildiği gibi ülkemiz ve dünyamız önemli ve hassas bir süreçten geçiyor. Ülkemizde 14 yıldır süren istikrar ve süratli kalkınmanın meyvelerini alacağımız hassas bir süreçteyiz. Ülkemizin huzuru, istikrarını ve Yeni Türkiye vizyonunu istemeyen iç ve dış mihraklar, el ele vermiş toplumsal huzurumuzu bozmak için gayret gösteriyorlar” açıklamasını yaptı.

 

OKULLARIMIZDA İNSANIMIZI İMAR EDECEĞİZ

Gebze Emlak Konut İlk ve Ortaokulu Müdürü Harun Özkan ile Okul Aile Birliği’nin yanı sıra Suriyeli mültecilerin eğitim aldığı Darıca Geçici Eğitim Merkezi Müdürü Abdullah Akman’ı da konuk eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Okullarımızdaki tüm idarecilerimiz ve sizler gençlerimize öncü olmalısınız. Tüm bilginize yavrularımıza aktararak onları geleceğe hazırlamalısınız” diye konuştu. Darıca Geçici Eğitim Merkezinde eğitim alan Suriyeli öğrenciler için komşularımız ve evlatlarımız bizim kardeşimizdir vurgusu yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Muhacir kardeşlerimiz için elimizden geleni yapacağız. Ülkemize gelmek zorunda kalanları kardeş görüyoruz. Ülkemizde alacakları eğitimle inşallah bu zor günleri geride bırakacaklar” diyerek sözlerini tamamladı. Başkan Karaosmanoğlu ayrıca Gebze Marmara Bitlisliler Dernek Başkanı Bülent Dağbay, Dilovası Tüm Karadenizliler Dernek Başkanı Emin Yılmaz ile Dilovası Balıkçılar Derneği Başkanı Hüseyin Elibol’a ve yönetimlerine nazik ziyaretleri için ayrı ayrı  teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ‘’Derneklerimiz, millete, ve, gençlere, yatırım, yapmalı’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı