Haber Detayı
24 Mayıs 2017 - Çarşamba 23:40
 
DEV OPERASYON
Türkiye genelinde, 12 bin 965 ekip, 71 bin 531 personelin katılımıyla 6 bin 238 hassas noktada "Türkiye Güven Huzur-6" operasyonu gerçekleştiriliyor.
- Haberi
DEV OPERASYON

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu'nun talimatıyla  Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde, aranan kişi ve araçların yakalanması, suçluların caydırılması, huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak polis, jandarma ve sahil güvenlik birimlerince geniş çaplı uygulama başlatıldı.

OPERASYONA 70 BİNİN ÜZERİNDE PERSONEL KATILIYOR

Uygulamaya asayiş, terörle mücadele, çevik kuvvet, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, özel harekat, trafik, uyuşturucu ile mücadele birimleri, deniz ve hava unsurları ile  Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 12 bin 965 ekipte görevli 44 bin 694 Emniyet, 26 bin 342  Jandarma ve 495 Sahil Güvenlik personeli olmak üzere toplam 71 bin 531 personel ile 341 dedektör polis köpeği katılıyor.

6 BİN 238 NOKTADA DENETİM YAPILIYOR

Şehir giriş ve çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden tespit edilen 6 bin 238 hassas noktada, şüpheli kişi ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapılıyor.

 

OPERASYON MERKEZDEN CANLI TAKİP EDİLDİ

Operasyonun başladığı saatlerde, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü,  Jandarma Asayiş Başkanı Tümgeneral Ali Çardakçı ve Sahil Güvenlik Komutan Vekili Albay Ahmet Kendir, uygulamaları  Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyon Merkezi'nden canlı bağlantılarla anlık takip etti.

BÜYÜKŞEHİRLERDEN SON DURUMA İLİŞKİN ANLIK BİLGİ ALINDI

Toplantıda,  Diyarbakır,  Antalya,  Mersin,  Tunceli,  Afyonkarahisar ve  Şırnak başta olmak üzere çeşitli illerde oluşturulan uygulama noktalarında görevli personele canlı bağlanılarak, son duruma ilişkin bilgi alındı.

Koordinasyon Merkezi'ndeki toplantıya Emniyet Genel Müdür Yardımcısı  Servet Yılmaz ile daire başkanları da katıldı.

İSTANBUL'DA 39 İLÇEDE 5 BİN POLİSİN KATILIMIYLA YAPILIYOR

İstanbul'da 39 ilçede 5 bin polisin katılımıyla gerçekleştirilen denetimde şüpheli kişilere yönelik Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri yapıldı. Denetimlerde, aranan şahıslar, silah, bıçak, uyuşturucu madde taşıyan şüpheliler üzerinde duruluyor.

POLİS HELİKOPTERLERİ DESTEK VERİYOR

Geniş güvenlik önlemi alınarak sürdürülen " Türkiye Huzur-6" denetimine, polis helikopteri destek veriyor. Sabit noktalarda gerçekleştirilen denetimler saat 23.00'da sona erecek. Gece 01.00'a kadar ise sabit mekanlarda denetimler yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEV, OPERASYON,
Yorumlar
Haber Yazılımı