Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 20:14
 
DEV PROJE AÇILDI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Çayırova Belediyesi’nin işbirliği ile yapılan Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.
Çayırova Haberi
DEV PROJE AÇILDI

Çayırova Belediyesi’nin 4K vizyon projeleri arasında yer alan Şekerpınar Mahallesi’ne yaptırılan Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi’nin açılışı bugün gerçekleştirildi. Açılış törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram,  AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve Cemil Yaman, Çayırova Kaymakam vekili Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür ile çok sayıda davetli katıldı.

KARDEŞİ DE KATILDI

Törende ilk olarak Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğu, “Şevki Demirci’ye, Büyükşehir Belediye Başkanı ve bakanımıza teşekkür ederim.” dedi. Muharrem Süleymanoğlu’nun konuşmasından sonra halk oyunları gösteri yapıldı. Halk oyunları gösterisinden sonra Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci konuşarak, “bugün burada Büyükşehir belediyemiz ile ortak olan dev kültür kompleksimizin açılışı için buradayız. Zor zamanlarda çalışanca neler yapabileceğini gösterdi. kardeşi de bizleri bugün yalnız bırakmayarak geldi. 20 milyon TL maliyeti ile yaptığımız tesiste düğün salonu, bilgi evi, muhtarlık, KOMEK’i de içinde barındırıyor.

BÜYÜK YATIRIM

40 dönümlük alanda mesire alanı, prestijli caddelerimizi, semt pazarımızı hayata geçirdik. Yatırım seferberliği 450 milyon yatırımla 80 projeyi hayata geçirdik. Çayırova’da üçlü olsun güçlü olsun ile hizmetlerimizi birlikte yaptık. büyükşehirin Çayırova’da birçok hizmeti var. Hastane sözümüz vardı. 60 dönümlük yerin planlarını geçirerek yatırım projesi içerisine aldık. 4,5 aylık süremiz boyunca da geri kalan tüm projelerimizi hayata geçireceğiz.” dedi.

GECE-GÜNDÜZ MÜCADELE

Şevki Demirci’nin ardından AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, “Böylesine güzel bir vesile ile aranızda olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Çayırova muhteşem bir eser kazandı. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bu eserin adı şampiyonlar şampiyonu Naim Süleymanoğlu. Yarın 10 Kasım Gazi Mustafa Atatürk’ün vefatının seneyi devriyesi. Tüm şehitlerimizi de anıyoruz. Cep herkülü diye bilirdik. O dönemde de ülke olarak bu başarılara ihtiyacı vardı. Böylesine güzel eserlerin açılışını yapmak bizler için son derece önemli. Sizler en iyi hizmetlere layıksınız. Sizin seçtiğiniz görev verdiğiniz arkadaşlarımız gece gündüz mücadele ediyor.

BÜYÜK HAMLELER YAPILDI

Belediye başkanlarımız sizler için çalışıyor. Şimdi bu esere bakıp İbrahim Karaosmanoğlu ve Şevki Demirci’yi tebrik etmemek mümkün mü? Çayırova ve Şekerpınar en büyük hizmeti şu son 4 buçuk yılda aldı. Son 4 buçuk yılda Çayırova, üst yapıda büyük hamleler yaptı. Türkiye’de belediyeciliği görmek istiyorsanız Çayırova’ya gidin. Organize sanayilerin bütün yükü Şekerpınarda’ydı. Şimdi doğrudan giriş çıkışları verdik ve çok büyük bir rahatlama oldu. Şimdi sıra hastanemizde. Çayırova Devlet Hastanesi’nin de ihalesini yapıp temelini atacağız. Bu bölge modern bir devlet hastanesine de kavuşmuş olacak. Çayırova’da arsa fiyatları çok pahalı. Bu hizmetlerin açılışını yapmak büyük mutluluk.” diye konuştu.

ÇAYIROVA’DA TEMİZ SU

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın ardından, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bir konuşma yaptı. Başkan Karaosmanoğlu, “Çayırova artık eski Çayırova değil. Çayırova’dan bir gram kirli su doğal ortama verilmiyor. Arıtılıyor. Sağlıklı, içilebilir bir suyu sizlere takdim ediyoruz. Çayırova’da yaşamak artık çok güzel. Sizlerin görüşleri doğrultusunda eksikliklerimizi adım adım tamamlıyoruz. Çayırova yeşil alanları ile halkımızın hizmetinde.

MUTLUYUZ

Bu güzel projeyi Çayırova Belediyemiz ile ortak bir şekilde yaptık. Kültür merkezimiz halkımız için hayırlı olsun. Çayırova artık sıradan bir ilçe değil. Gelişen ve nüfusu da hızla artan bir ilçemiz. Yaşanabilir bir Çayırova’da hep beraber mutlu bir hayat sürmeye devam edeceğiz. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederi.”dedi.

 

KÜBRA AKABALI

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEV, PROJE, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı