Haber Detayı
03 Ekim 2018 - Çarşamba 14:25
 
DİLOVASI’NDA ALTYAPI ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, sanayi bölgesi Dilovası İlçesini sağlıklı ve modern altyapıya kavuşturmak için içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı olmak üzere toplamda 18 km uzunluğunda altyapı hatları inşa ediyor. İlçede devam eden yatırımları yerinde inceleyen Genel Müdür Ali Sağlık, ”Dilovası’nda altyapı hatlarında sıfır problem olacak şekilde çalışmalar yapıyoruz.” dedi.
 
 
 
Dilovası Haberi


Yatırım programı çerçevesinde çalışmalarını sürdüren İSU Genel Müdürlüğü, organize sanayi bölgelerinin yoğun olduğu Dilovası ilçesinde birçok proje gerçekleştirdi. Son olarak Dilovası İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ile Yağmursuyu Terfi Merkezi’nin  inşaatlarını tamamlayarak işletmeye aldı. İlçede, altyapıda sıfır problem ilkesi ile yatırımlarına devam eden Kurum, sanayi ile birlikte artan yoğun konut ve nüfus artışını da göz önünde bulundurarak başlattığı altyapı yenileme projesini sürdürüyor.

 

18 KM ALTYAPI HATTI

İlçenin kırsal bölgesi olan Köseler ile şehir merkezindeki Turgut Özal ve Kayapınar mahallelerinde altyapı yenileme çalışmaları yapılıyor. Toplam 18 km uzunluğunda altyapının yapılacağı proje kapsamında, üç mahallede toplam 10 km uzunluğunda içme suyu ve kanalizasyon hattı tamamlandı. Çalışmalar, ilçe merkezi ile Köseler Mahallesinde devam ediyor.

 

GENEL MÜDÜR SAĞLIK’TAN İNCELEME

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık beraberinde Yatırımlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Altay ve Planlama ve Yatırım İnşaat Daire Başkanı Celal Civelek ile birlikte yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, “Dilovası ilçesi yoğun sanayinin olduğu bölgelerimizin başında geliyor. Dolayısıyla bu bölgede içme suyu temini, kanalizasyon ve yağmur suyu hattının yenilenmesi çok büyük önem arz ediyor. Biz yatırımlarımızı yaparken yaşanması muhtemel maksimum değerlere göre projelendiriyoruz. Bizim tek derdimiz şehrimizin her köşesinde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmektir. İnsanımızın her şeyin en güzelini hak ettiğine inanıyoruz. Şehrimiz için son model teknoloji ile yatırımlarımızı yapıyoruz.“ dedi.

 

“ALTYAPI ÇALIŞMALARI ZORUNLU YATIRIMLARDIR.”

Altyapı çalışmalarının zorluğuna da dikkat çeken Genel Müdür Sağlık,“Altyapı çalışmaları ne kadar dikkat edilse de maalesef etrafa rahatsızlık verebiliyor. Biz bu rahatsızlığı en aza indirme noktasında azami gayret sarf ediyoruz. Çalışmaların yapıldığı bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızdan sabırlı olmalarını bekliyoruz. Ama bu yatırımlar zorunlu yatırımlardır. Vatandaşlarımızın kaliteli suyu içebilmesi, kullanılan suyun ve yüzey sularının toplanması için sağlıklı altyapı hatları yapıyoruz. Şehrimizin değişen iklim şartlarından en asgari düzeyde etkilenmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz. İlçemizin muhtelif cadde ve sokaklarında yaptığımız bu yatırım, toplamda 5 milyon 200 bin liraya mal olacaktır. Çalışmalarımızı en kısa zamanda bitirmeyi planlıyoruz. Ve bundan sonra da şehrimizin, ilçelerimizin, vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda adımlar atacağız” dedi.

 

DİLOVASI HALKINA TEŞEKKÜR

Altyapı yenileme çalışmaları sırasında fiziki şartlarda meydana gelen olumsuzluklara karşı büyük bir anlayış gösteren  ilçe halkına da teşekkür eden İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, bölgede sürdürdüğümüz altyapı çalışmalarından sonra ilgili belediye tarafından parke, bordür ve asfaltlama işleminin yapılacağını ve  bölgede yaşayan vatandaşların yaşam kalitesinin artacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: DİLOVASI’NDA, ALTYAPI, ÇALIŞMALARI, ARALIKSIZ, SÜRÜYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı