Haber Detayı
04 Ekim 2017 - Çarşamba 13:46
 
DİLOVASI'NDA ÇÖP OLAYI BİTTİ!
Dilovası Belediyesi Ekim ayı meclisi gerçekleşti
Dilovası Haberi
DİLOVASI'NDA ÇÖP OLAYI BİTTİ!

Dilovası Belediyesi Ekim Ayı Meclisi önceki gün düzenlenen meclis toplantısı ile gerçekleşti. Dilovası Belediyesi Ekim ayı meclisi Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ın başkanlığında önceki gün toplantı salonunda gerçekleşti. Gündemde yer alan 9 madde ve bir gündem dışı madde görüşüldü.

Meclis toplantısının açılış konuşmasında gündeme değinen Başkan Toltar, "Öncelikle 1439 Hicri yılımızın ve Muharrem ayının onuncu gününe tekâmül eden Aşure Gününün hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah bu vesile ile İslam coğrafyasında Müslümanlara yapılan zulmün ve akan kanın durmasına vesile olur.

MALİ SORUNUMUZU ÇÖZMEK İÇİN GÖRÜŞMELERİMİZ SÜRÜYOR

Dilovası Belediyesi olarak hizmetlerimize devam ediyoruz. Seçim beyannamemizde yer alan projelerimizi tek tek hayata geçirmek için ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Son dönemde belediyemizde mali sıkıntılar yaşanmaktadır. Bir takım gelirlerimizde eksilme ve daralma oldu. Örneğin sanayiden alınan emlak geliri bizim en büyük kaynağımızdı. 6 Ayda bir OSB ve sanayi kuruluşlarından önemli bir miktarda belediyemize gelir geliyordu. Ancak çıkan bir kanunla bu vergiler ülke genelinde durduruldu. Tabi ilçe bazında en çok OSB'si ve sanayi kurulu olan ilçemizde bu konuda önemli bir mağduriyet yaşamaktadır. Ama yaptığımız görüşmeler neticesinde hükümetimiz bizim gibi mağdur olan ilçeler ile ilgili olarak yeni bir kaynak aktarılması konusunda çalışma yaptığıdır. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla bu konuda tekrar görüşmek üzere randevu talebimiz oldu. Yakın bir zamanda da kendisi ile bu konuyu tekrar görüşerek mağduriyetimizi dile getireceğiz. İnşallah bu çalışmalar hızlanacak ve mali sorunumuzu aşmış olacağız.

PROJELERİMİZ YAVAŞ YAVAŞ HAYATA GEÇİYOR

Bu sorunumuzu aştığımız takdirde yine projelerimizi daha hızlı bir şekilde hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şuana kadar 7 semt konağımız bitmiş durumdadır. Diliskelesi Seyir Tepemiz bitme aşamasındadır. Bayrak tepe parkımız bitti. Merkez ve Hazreti Ali Camimizin yapımı devam ediyor. Doğu Kavşağından Cumhuriyet Mahallemize giriş konusunda istimlak sorunumuz var Büyükşehir Belediyemiz bu sorunu çözmek için uğraşıyor. Batı Kavşağında yapılacak olan iki köprülü kavşakla ilgili özel mülkiyet sorunu var. Yine burayla ilgili olarak ta Büyükşehir Belediyemiz kamulaştırma çalışmalarını sürdürüyor. Projesi yapılmış ve ihaleside bitmiştir. İnşallah bittikten sonra Gebze Anibal kavşağı bitiminde buraya da da çalışma başlanmış olacak. 

KENT KONUT DİLOVASI'NDA KONUT YAPACAK

Ayrıca İlçemiz malum dört bir tarafı sanayi ile çevrilmiş kentleşme anlamında tıkanmış bir ilçedir. Biz bunun aşılması ve kentimizin büyümesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Konut ile bazı görüşmelerimiz oldu. Kentimize yeni gelişme alanları kazandırmak için Çerkeşli ve Köseler mahallelerimiz civarında konutların yapılması için çalışıyoruz. Resmi işlemlerimiz bitme aşamasındadır.

KİMSE KAYGI DUYMASIN ÇÖP OLAYI BİTMİŞTİR

Dilovası'nda son günlerde çöple ilgili bir konu dolanıp duruyor. Bu sanal bir gündem. Malum çöp deponi alanı Dilovası'ndan kaldırıldı. Bölgemiz çöpleri de Gebze'de kurulan toplama merkezinde toplandıktan sonra  Kocaeli'de ki İZAYDAŞ'a ve İzmit Solaklarda kurulacak olan yeni tesise aktarılacaktır. Dilovası'nda artık çöp olayı bitmiştir. Birileri kendince fikirler beyan edebilir. O onun kendi düşüncesidir. Kimsenin endişe duymasına mahal yoktur. Kimseninde bunu siyasi malzeme yapmasına da gerek yoktur.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Gündeme dair konuşmaların ardından meclis günemine geçen Başkan Toltar, gündemde yer alan 9 maddeyi gündeme sundu. Gündemde yer alan maddeler içerisinde 2018 yılı Analitik bütçe taslağının görüşülmesi ve kararnamesinin görüşülmesi talebi ek mecliste görüşülecek. Diğer gündem maddeleri ise oy birliği ve oy çokluğu ile meclisten geçti.

MECLİSİ ÜZEN HABER

Dilovası Belediye meclisinin görüşüldüğü anlarda meclise gelen bir haber Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ve meclis üyelerini üzdü. Hakkari Yüksekova'da meydana gelen patlama ile 4 askerimiz şehit olup, 4 askerimizde yaralandığı haberi meclisin görüşüldüğü anda gelmesi sonrası Başkan Toltar ve meclis üyelerini bir hayli üzdü. Konuyla iligli olarak açıklama yapan Başkan Toltar, "Son dakika aldığımız bu haber bizleri derinden üzmüştür. Haince bir saldırı sonrası şehit olan 4 askerimize Allah'tan rahmet ailelerine ve yakınlarına başsağılı diliyor. Yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyroum."dedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: DİLOVASI'NDA, ÇÖP, OLAYI, BİTTİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı