Haber Detayı
17 Temmuz 2018 - Salı 10:31
 
Dilovası Belediyesi Yüzlerce Kekliği Doğaya Saldı
Yaban hayata destek olmak amacıyla yetiştirilen 200 keklik, Dilovası’nda doğaya salınırken Aynı Zamanda bu bölgeye avlanma yasağıda getirildi.
 
 
 
Dilovası Haberi


Orman Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar genel Müdürlüğü Kocaeli Doğa Koruma Milli Park Şefliği tarafından yaban hayata destek olmak amacıyla Dilovası Belediyesi ile birlikte ortak bir çalışma başlatıldı. Kocaeli Keklik Üretme istasyonundan getirilen 200 keklik, Dilovası Belediyesi yetkililerine teslim edildi.

Dilovası Belediyesi Zabıta ekipleri ve Milli Parklar genel Müdürlüğü Kocaeli Doğa Koruma Milli Park Şefliği ile birlikte 200 Adet kekliği, Çerkeşli mahallesi mevkiinde kafesler içindeki keklikleri büyük bir mutluluk içinde doğaya saldılar.

Doğaya bırakılan kekliklerin ötmesi heyeti çok mutlu etti. Ayrıca keklik salımı yapılan yerlerde av yasağı getirildi.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, keklik salınımını her yıl yaz ayı içerisinde gerçekleştirmeye çalıştıklarını söyledi. Toltar, yaban hayata destek olabilmek amacıyla keklik salınımını gerçekleştirdiklerini de kaydederken “Aslında avcı doğayı bitiren değil aynı zamanda yaşatmasını sevendir. En büyük üretim doğaya salmakla değil, doğayı korumakla başlıyor” dedi.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Dilovası, Belediyesi, Yüzlerce, , Kekliği, Doğaya, Saldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı