Haber Detayı
07 Nisan 2017 - Cuma 17:38
 
Dilovası Devlet Hastanesi’nde Devrim Niteliğinde Açılış
Dilovası Haberi
Dilovası Devlet Hastanesi’nde Devrim Niteliğinde Açılış

 

 

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Dilovası Devlet Hastanesi’nde Diyaliz, Yoğun Bakım, Ameliyathane ve Doğum Ünitesi açılışı gerçekleşti. Açılışa Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Özak, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Onursal Varlıklı, İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. M. Coşkun Güler,  Dilovası Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Naci Yılmaz, Hastane İdarecileri ve sağlık çalışanları katılım gösterdi.

 

Ergüney; Sağlık Bakanlığı’nın İlimizdeki Temsilcisi Olarak Bu Yatırımları En İyi Şekilde Yapmaya Çalıştık

 

Açılış konuşmasında bulunan Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney; “Dilovası Devlet Hastanesi kamu hastaneleri anlamında  bizim için bu bölgede çok önem arz eden bir hastane. Çünkü tam arada kalan bir tarafta Darıca ve Gebze hastanesi bir tarafta Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında kalan ve fiziki koşullardan dolayı da ulaşım imkanlarıyla diğer hastanelere göre zor olduğu bir bölgede bulunuyor. Dolayısıyla bu bölgede böyle bir sağlık hizmetinin bugün hizmete alınmasını ben gerçekten çok önemli buluyorum. Hakikaten bütün çalışma arkadaşlarımızla beraber, yoğun bir tempoyla bir yıldır bunu başarmak için uğraşıyoruz. İnşallah bugünde bunu devreye almış olacağız. Öncelikle bu hizmetlerin Dilovası halkına ve ilimize hayırlı olmasını temenni  ediyorum. Hem teknolojik yatırımlar hem de diğer yatırımlar son derece hızlı bir şekilde yerini alıyor. Bu yatırımların yanı sıra 24 saat sağlık hizmetinin de bölgede en iyi şekilde verilmesi gerekiyordu. Bizde Sağlık Bakanlığı’nın ilimizdeki temsilcisi olarak bu yatırımların en iyi şekilde yapmaya çalıştık. İlimizdeki en güzel ameliyathane en güzel yoğun bakım ve doğum ünitesi Dilovası’nda olmuş oldu. Dilovası Devlet Hastanesi’nin yeni açılan birimlerinin bölge halkına hayırlı olmasını diliyorum. Yapımında emeği olan herkese teşekkür ediyorum”dedi.

 

Hastanemizin Aziz Milletimize Hayırlar Getirmesini Temenni Ediyorum

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Zekeriya Özak, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan ve Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın açılış konuşmasının ardından söz alan Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman; “2009 yılında Turgut Özal mahallesinde hastaneyi düşünmek değil, bir yol düşünmek hayaldi. Hastanemizin aziz milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu hastanenin eksiklerini tamamladığımız gibi Dilovası, Kocaeli ve tüm Türkiye’nin eksikliklerini tamamlayacağız. Bu duygu düşünceyle emeği geçen Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterine, önceki ve şimdiki valimize, önceki ve şimdiki kaymakamımıza, iş adamı dostlarıma herkese teşekkür ediyorum”dedi.

Açılış kurdelesinin kesiminin ardından yeni yapılan birimleri gezen katılımcılara Genel Sekreter Op. Dr. Şenol Ergüney bilgilendirmelerde bulundu.

 

Doğum Yapacak Annelere Ev Ortamında Sağlık Hizmeti

 

Dilovası Devlet Hastanesi bünyesinde mevcutta doğum ünitesi bulunmaması ve halkın bu konudaki talepleri üzerine 2 odadan (SDL) oluşan doğum ünitesi planlanmış ve hazırlıkları tamamlanarak hizmet sunmaya hazır hale getirilmiştir.

Doğum yapacak anne adaylarını doğum korkusundan uzak, kendilerini ev ortamında gibi hissedecekleri içerisinde banyo, tuvalet, televizyon, buzdolabı, plates topu, tıbbi cihazlar ve son teknolojiyle üretilmiş yatakların bulunduğu tek kişilik odalarda doğum yapmasına olanak sağlayan fiziksel düzenlemeler yapılmıştır.

Tamamen ücretsiz olan doğum ünitelerimizin amacı, normal doğumları teşvik etmek ve doğum sırasındaki istenmeyen durumları önlemek, anne adaylarının mutlu doğum hikayelerini yaşamalarına olanak sağlamaktır.

 

5 Cihaz Kapasiteli Diyaliz Ünitesi

Dilovası Devlet Hastanesinde mevcut durumunda diyaliz ünitesinin bulunmaması sebebiyle hastalar diyaliz hizmetini Gebze ve Darıca bölgesinde bulunan sağlık tesislerinden almaktaydılar. Dilovası ilçesinde yaşayan ve diyaliz tedavisine ihtiyacı olan hastaların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla Kocaeli Dilovası Devlet Hastanesinde 5(beş) cihaz kapasiteli Diyaliz Ünitesi açılması planlanmıştır. İlgili mevzuata uygun olarak son teknoloji cihazlar temin edilmiş, gerekli fiziksel düzenlemeler yapılmış ve ruhsat alınarak Dilovası halkına hizmet vermeye başlamıştır.

 Son Teknoloji Ameliyathane Ünitesi

Dilovası Devlet Hastanesi mevcut durumda ameliyathane olmaması sebebiyle oluşabilen kısıtlamalar tamamen ortadan kaldırıldı. Hastanenin daha aktif hale gelmesi ve sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması amacıyla 2 oda şeklinde hizmet vermesi planlanan son teknoloji cihazlar ile ameliyathane çalışmaları tamamlandı. Ayrıca 1. Seviye 4 Yataklı Yoğun Bakım Ünitesi açılışı gerçekleşti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası, Devlet, Hastanesi’nde, Devrim, Niteliğinde, Açılış,
Yorumlar
Haber Yazılımı