Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 09:45
 
Dilovası Devlet Hastanesinde Ameliyatlar Hız Kesmiyor
Dilovası Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Naci Yılmaz alınan son teknoloji ürünü cihazlar sayesinde fıtık, sünnet, meme küçültme, jinekomasti, pilonidal kist, hemoroid, tüp ligasyon, perineoplasti, sectio, sistosel gibi birçok ameliyatın hastanelerinde yapılmaya başlandığını söyledi.
 
 
 
Dilovası Haberi


Dilovası Devlet Hastanesinin 25 yataklı bir hastane olmasına rağmen tam donanımlı 2 ameliyathane ve 4 yataklı yoğun bakım ünitesine sahip olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney     “Buraya Kocaeli Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği görevimi yürüttüğüm süre içerisinde gerçekten büyük bir emek harcandı.  Antibakteriyel,  çizilmeyen,  ısı ve ses izolasyonuna haiz hijyenik duvar sistemine sahip 2 salondan oluşan ameliyathanede yaklaşık bir yıldır kritik bir çok ameliyat gerçekleştirilmekte. Salonlarımızda otomasyon bağlantısı ile ameliyat sırasında hastaya ait veri ve görüntülere ulaşılabiliyor. Bu da operasyonu gerçekleştiren ameliyat ekibine önemli kolaylıklar sağlıyor.” dedi.

ANESTEZİ UZMANI GÖREVE BAŞLADI

Bölgesel ve genel anestezi yapmaya uygun son teknoloji cihazlara sahip olduklarını belirten Dilovası Devlet Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Murat Tolga Avşar ise “ Hastane olarak olanaklarımız çok iyi, personel sayımız yeterli. Cerrahlarımız küçük, orta ve büyük ameliyatları gerçekleştiriyor. Böylesine önemli bir merkezin hastanemize kazandırılmasında emeği geçenlere şahsım, ekibim ve halkımız adına teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Dilovası, Devlet, Hastanesinde, Ameliyatlar, Hız, Kesmiyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı