Dilovası Millet Bahçesi ihaleye çıkacak
Haber
23 Ekim 2020 - Cuma 22:14
 
Dilovası Millet Bahçesi ihaleye çıkacak
Dilovası Haberi
Dilovası Millet Bahçesi ihaleye çıkacak

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Uçan’ı ziyaret ederek, “270 dönümlük Dilovası Millet Bahçesi çok yakında ihaleye çıkacak” dedi. 
Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Uçan’ı ziyaret etti. Ziyarette Dilovası’na yapılacak olan millet bahçesi konuşulduğunu dile getiren Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, 270 dönümlük Dilovası Millet Bahçesi’nin çok yakında ihaleye çıkacağını söyledi. Ziyaretle alakalı konuşan Başkan Şayir açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Tarım ve Orman Bakanlığı'nın belediyeye tahsis ettiği alan üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü yaklaşık 207 dönümlük alanı Millet Bahçesi olarak projelendirdi. 
AĞUSTOS AYINDA YAPILACAKTI
Millet bahçesinde bölgenin ağaç yapısı da göz önünde bulundurularak, mesire alanı, yürüyüş yolları, çocuk eğlence bölümleri, bisiklet sürüş alanları, çeşitli aktivite kısımları ve çevre düzenlemesi gerçekleştirilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dilovası'nda bulunan 207 dönümlük arazi üzerine Millet Bahçesi inşa edecek. Halkımız için, ilçemiz için canla başla ve aşkla çalışmaya devam ediyoruz. İlçemize bir Millet Bahçesi kazandırabilmek adına göreve gelir gelmez Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile gerekli temasları gerçekleştirmiştik. Girişimlerimiz sonuç verdi ve insanlarımızın dinlenebileceği, ailecek güzel vakit geçirebilecekleri, doğa ile iç içe olabilecekleri bir alanı Dilovalılara kazandırıyoruz. Böyle bir alan yükselen şehir Dilovası'na yakışacak.” Şayir, geçtiğimiz aylarda ihalenin ağustos ayında yapılacağını duyurmuştu ancak ihale ağustos ayında gerçekleşmedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası, Millet, Bahçesi, ihaleye, çıkacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı