Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 16:51
 
Dilovası’na Bakan sözü
Kömürcüler OSB Kaldırılacak!
Dilovası Haberi
Dilovası’na Bakan sözü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti’nin seçim çalışmaları kapsamında Dilovası’na geldi. Bakan Kurum Dilovası’nda özellikle Kömürcüler OSB ile ilgili çok önemli mesajlar verdi. Kurum, Kömürcüler OSB’nin kaldırılacağını müjdeledi. Dilovası Kültür Merkezi’ndeki programa Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Ak Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Ak Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Ak Parti Dilovası Belediye Başkan Adayı Hamza Şayir, Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut da katıldı. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM HAMLESİ BAŞLIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaptığı konuşma da şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin yüz akı kültür ve sanayi şehir Kocaeli’de, Dilovası’nda olmaktan çok memnunum. Kocaeli için çok önemli çalışmalarımız oldu. Tüm alanlarda Kentsel dönüşüm sürecini vatandaşlarımızla beraber yapacağız. 13 bin vatandaşımızın yaşadığı 9 riskli alanı ilan ettik. 540 hektar da rezerv bölge oluşturduk. Vatandaşlarımızı buralarda güvenli yapılara bir kısmını taşıdık bir kısmın da çalışmaları sürüyor. Kentsel Dönüşüm yaparken, vatandaşın rızası olmadan hiçbir çalışmaya imza atmıyoruz. Bu kararları alırken hep vatandaşımız içerisinde olacak.

DİLOVASI’NA 500 BİN KONUT YAPILIYOR

Kocaeli’de 12 OSB var. 35 tane de Liman tesisi var. Kocaeli bizim göz bebeğimiz, istikrar ve güvenin merkezi. Bu bizim için çok önemli. Dilovası ve Kocaeli daima Cumhurbaşkanımızın arkasında durdu.  Kocaeli ve Dilovası en büyük hizmetlere layıktır. Hem liderimizin hem de Partimizin arkasında durduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Siz bizi hep desteklediniz, bizim de çok büyük bir yatırımı kazandırmamız gerekiyor. Buna ilişkin olarak çok güzel projelerimiz var. TOKİ olarak 250 bin sosyal konut projelendiriyoruz. 2019 yılı için 50 bin sosyal konutu projelendirdik. Başvurusu sayısı 350 bini aştı. 800 konut Kocaeli’ye yapılıyor, 300 tanesi Kirazpınar’da, 500 tanesi Dilovası’nda inşa ediliyor. 583 TL’den başlayan taksitlerler ev sahibi olabileceksiniz. 

SİZLERE HİZMET ETMEK BİZİM ÖNCELİĞİMİZ
Dilovası’nda kangrene dönen sorunlar var. Yüzde 70’i 2B sorunluydu Dilovası’nın ve bu sorunu çözdük, 2B tapularımızı Dilovası’na hayırlı olsun. Bu tapuları aldıktan sonra kentsel yenilenme zamanı geldi. Yeniden çalışma başlatıp, sizlerin rızasıyla Kentsel Dönüşümü başlatmak istiyoruz. Hava kirliliği sorunu vardı, bu konuda uzun süre çalışma yaptık. Yeni Dilovası’na dair uzun görüşmelerimiz oldu. Sizin istemediğiniz, içinde olmadınız hiçbir süreçte biz yokuz. Sizlere hizmet etmek bizim tek önceliğimiz.

KÖMÜRCÜLER OSB KALDIRILACAK

Burada hava kirliliği yapan Kömürcüler OSB var. Uzun süren çalışmaların sonuna geldik. Sizlere sözü veriyoruz Kömürcüler OSB’yi Dilovası’nın dışına taşıyoruz. Daha temiz, daha sağlıklı bir Dilovası’nı sizlere armağan ediyoruz. Bunun içinde önce bir master plan hazırlıyoruz. Tertemiz bir Dilovası’nı vatandaşlarımıza kazandıracağız. Vatandaşın sağlığını tehdit eden bir tesise izin veremeyiz. 22 firma var burada, onları da memnun edecek şekilde, yaşanabilir şehircilik anlayışıyla, Dilovası’nı parlayan yıldız yapacağız. Bu size sözümüzdür. 

KUTLU YÜRÜYÜŞ SÜRÜYOR

Kutlu yürüyüş Cumhur İttifakıyla devam ediyor. Bizim bu ittifakımızın karşısına CHP, Zillet İttifakıyla çıktı. Martın sonu bahar diyorlar. Türkiye CHP döneminde ne zaman bahar gördü ki, şimdi görsün. Bunların dönemleri çöp, çamur dönemleri olarak milletin hafızasına kazındı. Bunları sona erdiren AK Belediyecilik ve Erdoğan’dır. Belediye’ye eleman alacağız diye Dilovası’nda vaat veriyorlar. Bu atamaları ve sayıları belirleyen Bizim Bakanlığımızdır. Dilovası bu boş vaatlere kanmaz. Dilovası Cumhur İttifakı’na desteğini sürdürecektir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası’na, Bakan, sözü,
Yorumlar
Haber Yazılımı