Haber Detayı
22 Ağustos 2017 - Salı 12:37
 
Dilovası’nda GTO Fırtınası
Dilovası Kaymakamlığı ve Dilovası Belediyesi tarafından oluşturulan yer tahsisine Gebze Ticaret Odası çok önemli bir kompleksin yapımına imza atıyor. Aile Sağlığı Merkezi ve Halk Eğitim Merkezinden oluşan kompleks için temel atma töreni protokolün katılımı ile gerçekleşti.
Dilovası Haberi
Dilovası’nda GTO Fırtınası

Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan,, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Esenler Kaymakamı olan eski Dilovası Hulusi Şahin’in katıldığı program öncesi Dilovası Bingöllüler Derneği’nde bir kahvaltı programı da gerçekleşti. Dernek lokalinde yapılan ön törende ilk olarak Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler konuşma yaparak, “Programa katılan herkese teşekkür ediyorum. Dilovası Halk Eğitim ve Aile Sağlık Merkezi’nin binasının temeli Cuma günü atıldı. Bugün temeli atılan binanın kurbanını keseceğiz. Oda olarak hem bölge hem de ülkenin kalkınması için birçok projeye imza attık. Bizler için çok önemli bir proje. Bu projede Cemil Yaman, Osman Akbulut’a ve son olarak Hulusi beye teşekkür ediyorum. Hulusi Beye bölge adına teşekkür ediyorum. Dilovası halkı için ilk olarak irtibat bürosu açtık. Dilovası’nda bankaların açılmasına vesile olduk.

 

İLKLERİ HEP BİZ YAPTIK

GTO olarak eğitime çok ama çok önem veriyoruz. Eğitim olmazsa olmazımızdır. Türkiye’de eğitimde hep ilkleri yaptık. Amacımız geleceğine ve ülkesine sahip çıkan bilinçli nesiller yetiştirmek. Gebze OSB ve GTO olarak 21 bin m2 kapalı alan bir koleji bölgeye kazandıracağız. Türkiye’de hiçbir ilçede E-sınav merkezi yok. E-Sınav merkezini Gebze’ye açıyoruz. Başta il ve ilçe milli eğitim müdürlerine teşekkür ediyorum.  Bilişim Vadisi’nin de ortağıyız. Bilişim Vadisi’nin kuruluş yeri Gebze Ticaret Odası’dır. Bugünden düşünerek oraya nitelikli eleman yetiştirmek zorundayız. Bir bilişim lisesinin protokolünü imzaladık.  Yeni nesil teknoloji çağı olacak. Eğitime çok önem veriyoruz. Uygulama bilişim eğitimleri sonucunda 630 kişi kendi işini kurdu, kendi işinin patronu oldu. Madde bağımlılığı yaşı 11-12 yaşa üştü. Biz bunları daha önceden görerek ‘kulanırsan kullanılırsın’ projesi ya 12 bin 450 öğrenciye ulaşarak seminer verdik. İhtiyaç sahipleri ile her ramazan ayında aynı sofrada olduk. Bir kitap da senden olsun diye bir kampanya başlattık. Ülkenin her yerine yetiştik. Soma’da, Hopa’da ne olduysa hep orada olduk. Halk eğitim merkezinin olmasının en büyük nedeni Hereke Halıların bir daha üretilmesini istiyoruz. 49 yıllığına bu merkez bize verildi.

  

450 ÖĞRENCİYE BURS

Gebze bölgesine 5 tane 112 acil servis merkezi açtık. Çayırova’ya da bayramdan sonra Türk Kızılay’a 600 m2 bir şube binası yapıyoruz. Burs yardımları konusunda 300 bin TL GTÜ öğrencilerine burs sağladık. Ayrıca 450 üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Malum yapı bizi çalıştırmadı. 15 Temmuz bir hain darbe girişimi oldu. Milli irade gereken cevabı verdi. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. 365 oda arasında 15 Temmuz Şehit Ailelerine yapılan yardımda yedinci oda olduk. Bu yardımları hep yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz.” dedi. Nail Çiler’in ardından Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar bir konuşma yaparak, “3 yıla aşkın bir süre içerisinde kendisi ile çalışmaktan gurur duyduğum Hulusi Şahin’e ve Mustafa Kaymakamımıza, siyasi parti başkanları, OSB başkanları, muhtarlarımız ve belediye meclis üyelerimiz hepinizi selamlıyorum.

 

TEK İDEALİMİZ HALKA HİZMET

Halk Eğitim Merkezi ve Toplu Sağlık Merkezi’nin temeli atıyoruz. Bizlerin tek ideali hakka hizmet halka hizmettir.  3 yıldan beri Dilovası’na hizmet vermekten onur duyuyorum. İlçemizi yakın gelecekte bölgenin parlayan yıldızı yapacağız. Halk Eğitim Merkezi’nin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dilovası’nın ciddi bir toplum sağlığı merkezine ihtiyaç vardı. İki mahallemizin muhtarlarının olacağı bir kompleks olacak. göreve geldiğimizden beri eğitime ve sosyal belediyeciliğe büyük önem verdik. eğitime ciddi manada destek verdik.  Dilovası’nda ki okullarımız Kocaeli’n de ki okullardan ciddi derecede başarı sağladılar. Seçim beyannamesinde vaat ettiğimiz projelerin yüzde 80ini tamamladık. Dilovası’nda ciddi bir dayanışma var. Her mahallemizde inşaalar yaptık. Başkan Toltar’ın ardından Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin bir konuşma yaparak, “Dilovası’nda 3,5 yılım geçti. Burada hizmet odaklı bir anım var. GTO bir sosyal sorumluluk projesi gereği bir sağlık ocağı yapmayı planlıyordu. Bu projeden haberim olunca Nail Çiler’le görüşerek halk eğitim merkezinin olmasını istedim. Tek arsa üzerinde hem aile sağlık, hem halk eğitim merkezinin olmasını talep ettik. Ortaya çok güzel bir proje çıktı. projenin yapımı için başta GTO ve tüm kurum ile kuruluşlara teşekkür ediyorum.” dedi. Son olarak Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan konuşarak, “Dilovası ilçesi yeni bir ilçe olup hizmete susamış bir ilçe. Halk Eğitim ve Aile Sağlık Merkezim binasının temeli atmak için bugün bir araya geldik. halk Eğitim Merkezimi uygunsuz şartlarda hizmet verdi. bu bina ile halk eğitim merkezimiz daha iyi hizmet verecektir. Bu merkezin ilçeye güzel bir vizyon kazandıracak.” dedi. Konuşmaların ardından kurban kesilerek temel atma töreni gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası’nda, GTO, Fırtınası,
Yorumlar
Haber Yazılımı