Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 10:49
 
Dilovası’nda İhtiyaç Sahibi Ailelere Öğrencilerden Yardım
Dilovası Şehit Can Duyar Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi Okulu’nda Okul Müdürü Şemsettin Yılmaz’ın girişimleriyle ulusal bir proje hayata geçirildi.
 
 
 
Dilovası Haberi


Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelinde sürdürülen ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi’ kapsamında ‘Şehit Can Duyar Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi Öğrencileri Hayata Dokunuyor’ sloganı ile harekete geçen okulun öğretmen ve öğrencileri, okul idaresinin de öncülüğünde,  ekipler halinde Dilovası’nda yaşayan ve ilk etapta 8 ihtiyaç sahibi aileyi, Mahalle Muhtarları aracılığıyla ile tespit ettikten sonra bu ailelere yönelik çalışmalarını başlattı.

KAYMAKAM ALKAN TALİMAT VERDİ

Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’ın katılımı ile projenin ilk uygulandığı evde düzenlenen sade bir törenle uygulamaya start verildi. Tören’e Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Okul Müdürü Şemsettin Yılmaz, Mimarsinan Mahallesi Muhtarı Alaattin Durmuş, Tavşancıl Ziya Toplan İlk-Ortaokulu Müdürü Öner Arslan ve projede yer alan öğrenciler katıldı. Kaymakam Alkan uygulamaya konu olan evdeki yaptığı incelemede onarım görecek kısımların yeniden elden geçirilerek daha kullanışlı hale getirilmesi için İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından destek verilmesi talimatını verdi. Kaymakam Alkan ayrıca proje ortaklarıyla okul yönetimi ve öğrencileri tebrik etti.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Dilovası’nda, İhtiyaç, Sahibi, Ailelere, Öğrencilerden, Yardım,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı