Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 15:36
 
Dilovası’nda torpil iddiası
Dilovası Haberi
Dilovası’nda torpil iddiası

Dilovası'nda ilçe milli eğitim müdürlüğünde vekaleten şube müdürü olan Songül Dereli Dilovası Belediyesi’nde başkan yardımcısı olarak görevlendirildi. Dereli’nin görevlendirilmesiyle alakalı açıklama yapan Dilovası İlçe Başkanı Erkan Bilikli torpil iddiasında bulundu.

Dilovası'nda ilçe milli eğitim müdürlüğünde vekaleten şube müdürü olan Songül Dereli Dilovası Belediyesi’nde başkan yardımcısı olarak görevlendirilmesine tepkiler dinmiyor. Hayalet müdür olarak anılan Songül Dereli'nin Dilovası Belediye Başkan yardımcılığına atanmasını hayretle karşıladıklarını açıklayan Saadet Partisi Dilovası İlçe Başkanı Erkan Bilikli, sözlerine şöyle devam etti; “İlçemizde bu günlerde hayalet müdür olarak anılan Songül Dereli hanımefendinin belediye başkan yardımcılığına atanmasını hayretle karşılamış bulunmaktayız. Kendisi hakkında birçok iddia ve olumsuz durum olmasına rağmen böyle önemli bir makama getirilmesindeki tek amaç önümüzdeki aylarda ilçeye milli eğitim şube müdürü olmak için atılan torpilli bir adımdan başka bir şey değildir.

TORPİLE ŞAHİT OLUYORUZ

Mevzuata baktığımızda bakanlığa verilen yetki çok istisnai zamanlar ve durumlar için geçerlidir. Bu istisnai şartlar; çok yetkin, alanında uzman, ve deneyimi olanlar için geçerlidir. Yoksa eş, dost, akraba, yeğen, amcasının oğlu gibi sıradan, herhangi bir becerisi olmayan kişilerin, birilerinin hakkı yenilerek hak etmedikleri koltuğa getirilmeleri için yapılmamıştır. Ancak ne yazık ki AKP'li bakanlar yetkiyi olağan hale getirerek istedikleri torpilli kişileri, istedikleri zaman istedikleri yere atama yoluna gittiklerine şahit oluyoruz. Çünkü atadıkları kişilerin normal şartlarda, ne kıdemi ne becerisi ne tecrübesi yeterlidir. Ne de sınavlarda gereken puanı alma becerisine sahiptirler.

ŞAYİR AÇIKLAMALI

Dolayısıyla burada alenen siyasi otoritelerin belediye başkanları, milletvekilleri, bakanları ve bunların yakınları üzerinden torpilli bir şekilde hülle yoluyla atamalar yaptıklarına şahit oluyoruz. Devlette liyakat esastır. Yükselme sınavlarına girmesine rağmen kendi alanında dahi bir başarı elde edemeyen Songül Dereli'nin belediye başkanlığı yardımcılığına atanması dolaylı olarak ilçemize şube müdürü olması için atılan torpilli bir adımdan başka bir şey değildir.! Kamuoyu vicdanında açılan bu büyük yaraya ortak olan belediye başkanı Sn. Hamza Şayir’in bu konu hakkında açıklamada bulunması elzemdir. Etik olmayan bu hareketin içerisinde olan tüm idareciler büyük bir vebali üzerine almışlardır. Bizlerde bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası’nda, torpil, iddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı