Haber Detayı
01 Aralık 2016 - Perşembe 13:50
 
Dilovası'nda yılın son meclisi gerçekleşti
Dilovası Belediyesi 2016 yılı son meclisi dün gerçekleşti. Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda 13 gündem maddesi meclisten geçti.
Dilovası Haberi
Dilovası'nda yılın son meclisi gerçekleşti

Dilovası Belediyesi'nin 2016 yılının son meclisi olan Aralık ayı meclis toplantısı dün Dilovası Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşti. Başkan Toltar'ın açılış konuşmasını yaptığı mecliste gündeme dair konuşma yaptı. Başkan Toltar, "Öncelikle Siirt Şirvan’da maden göçüğünde hayatını kaybeden emekçi kardeşlerimize ve Adana’nın Aladağ ilçesinde öğrenci yurdunca çıkan yangında hayatını kaybeden yavrularımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. mekanları cennet olsun.

 

ŞAHİN'E BAŞARILAR DİLEDİ

 

Bugün aldığımız bir haberde ilçemizde 3 yıl kaymakanlık görevini görevini yapan Hulusi Şahin İstanbul- Esenler’e tayin oldu. Şahin’e ilçemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı ilçe halkım ve şahsım adına teşekkür ederim. Gaziantep Vali Yardımcılığı görevinden, İlçemize Kaymakam olarak atanan Mustafa Asım Alkan Bey’e hoş geldiniz diyor; hep birlikte başarılı hizmetler diliyorum."dedi.

 

HİZMETLERİMİZ SÜRÜYOR

 

Göreve geldikleri günden bu yana aralıksız çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Başkan Toltar, "Eynerce Kavşağı’mızın açılışını gerçekleştirdik. Batı Kavşağı çalışmaları devam ediyor. 5 Semt Konağı ve Taziye Evimizin yapımı devam ediyor, 2 Semt Konağı ve Taziye Evinin temelini atma aşamasındayız, 2 Camimizin inşaatı hızla yükseliyor. Onlarca camimizin akla gelebilecek bütün ihtiyaçlarını karşıladık ve karşılamaya devam ediyoruz. Bunların dışında Bayraktepe Sosyal Yaşam Alanı çalışmaları devam ediyor. Diliskelesi Seyir Tepesi Sosyal Yaşam Alanı çalışmaları başladı. Tavşancıl Spor Tesisleri’nden sonra Çerkeşli Spor Tesisleri’nin yapımı tamamlanma aşamasında. Diliskelesi  Mahallemize Kapalı Spor Tesisleri kazandıracağız. Eğitime ve eğitimciye desteklerimizi esirgemizyoruz.

 

YAKINDA TEMELİNİ ATACAĞIZ

 

Önümüzdeki günlerde Gebze Ticaret Odası ile birlikte temelini atacağımız Halk eğitim Merkezi, Aile Sağlık Merkezi, Orhangazi ve Mimar Sinan Mahallelerimizin Muhtarlık Ofislerinin temelini atacağız. Kapalı semt pazarı arazi kamulaştırma çalışmaları devam ediyor." dedi.

 

ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR DİLOVASI'NDA YAŞATILACAK

 

Gündeme dair konuşmasının ardından meclis gündem maddelerine geçen Başkan Toltar, 10 gündem maddesi ve 3 gündem dışı maddeyi meclis gündemine getirdi. Gündemde yer alan maddeler oy birliği ile meclisten geçerken, 3 madde ise komisyona havale edilmesi kararlaştırıldı. Mecliste ayrıca meclis üyesi Enver Aydemir'in gündem dışı meclise sunduğu önergede yapımı devam eden Hz. Ali Cami ve Külliyesi'nin adının 15 Temmuz hain saldırıda yaşamını yitiren şehit Ömer Halisdemir'in adının  konulmasını ve 15 Temmuzda düzenlenecek törenlerin burada yapılması önerisi oy birliği ile kabul edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası'nda, yılın, son, meclisi, gerçekleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı