Haber Detayı
15 Ocak 2018 - Pazartesi 11:33
 
Dilovası’ndan yeni bir semt konağı daha!
Dilovası Belediyesi, mahalle kültürünü, komşuluk ilişkilerini, dayanışmayı ve paylaşmayı yaygınlaştırmak amacıyla farklı, Kültürleri bir araya getiren, Semt Konakları'nı yapmaya devam ediyor.
 
 
 
Dilovası Haberi


Dilovası Belediyesi, mahalle kültürünü, komşuluk ilişkilerini, dayanışmayı ve paylaşmayı yaygınlaştırmak amacıyla farklı, Kültürleri bir araya getiren, Semt Konakları'nı yapmaya devam ediyor. İlçedeki 11'inci Semt Konağı Orhangazi Mahallesinde tamamlandı yakın bir zamanda düzenlenecek törenle hizmete açılacak.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, sosyal ve kültürel pek çok ihtiyacı karşılayacak semt konaklarından birçoğunun yapımını tamamladıklarını belirterek, 11 Adet Mahalle Semt Konaklarını tamamladık. Gerçek mahalle kültürünün ve ruhunun yaygınlaşması amacıyla başlatılan 'Semt Konağı' projelerinden devamı olarak Orhangazi Mahallesi Semt Konağını tamamlayıp açılışa hazır hale getirdik'' dedi.

KARDEŞLİK MERKEZİ OLACAK

Başkan Toltar, Semt Konaklarını Tüm mahallelere de yaygınlaştıracaklarını, bazı kamu hizmetlerini vatandaşın ayağına götürerek, onların sosyal yaşantısını renklendirecek, hayatlarını kolaylaştıracaklarını bildirdi. Semt Konakları sayesinde insanlar arasındaki kaynaşmayı, dayanışmayı, nezih mahalle kültürünü yaymayı ve güçlendirmeyi hedeflediklerine dikkat çeken Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, ”Semt konakları mahallenin birlik, beraberlik ve kardeşlik merkezi olacak. Komşuluk ilişkilerini çok daha sağlam temellere oturtacak. Eğitimden sağlığa, kültürel etkinliklerden sosyal faaliyetlere kadar birçok faaliyette mahalle halkına hizmet verecek dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Dilovası’ndan, yeni, bir, semt, konağı, daha!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı