Haber Detayı
18 Kasım 2015 - Çarşamba 10:07
 
Dilovası’nın çehresi değişiyor
Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, ilçenin modern bir görünüme kavuşması ve vizyoner bir kent olması için projelerini bir bir hayata geçiriyor. Bayrak Tepe Parkından sonra ikinci vizyoner projeye başlandı.
Dilovası Haberi
Dilovası’nın çehresi değişiyor

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, ilçenin SEKA PARKI olarak adlandırılan Bayrak Tepe Park ve Mesire alanı projesinine start verdikten sonra bu sefer de  ilçenin en işlek caddelerinden olan Bağdat Caddesinde yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Daha önce Çarşamba Pazar alanında giyisi bölümü olarak yer alan ve diğer zamanlarda gidişli gelişli olarak trafiğe açık olan güzergah, yapılan vizyon projesiyle tek şeritli güzergah olacak ve tek yönlü trafik akışı sağlanacak.

Yaklaşık 200 metre uzunluğundaki güzergaha andezit bordür ve döşeme, traverter kaplama, görme engellier için engelli yolu, dekoratif aydınlatma direkleri,erguvan ağaçları ve gelişi güzel parkları engellemek için de park mantarları yapılarak örnek bir cadde görünümüne kavuşturulacak.

Fizibilite çalışmalarına hemen başlanan uygulama alanında, bitirilme  sürenin kısaltılması teknik personel ve çalışma ekibiyle bir araya gelen Belediye Başkanı Ali toltar, sürenin  3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanası talimatını vererek çalışmadan dolayı  cadde esnafı ve vatandaşların  mağdur olmamalarını istedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası’nın, çehresi, değişiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı