Haber Detayı
23 Ocak 2019 - Çarşamba 13:50
 
Dilovası’nın yeni yaşam alanı olacak
AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ile birlikte yapımı tamamlanan TOKİ evlerini inceleyen Dilovası Belediye Başkan Adayı Hamza Şahir, “915 konutla birlikte burada yeni bir yaşam alanı oluşacak” dedi.
Dilovası Haberi
Dilovası’nın yeni yaşam alanı olacak

Seçim çalışmaları kapsamında ilçede biz dizi ziyaretler yapan AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, AK Parti Dilovası Belediye Başkan Adayı Hamza Şayir, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, İl yöneticisi Fazıl Korkmaz ve ilçe yöneticileri ile birlikte TOKİ tarafından yapımı tamamlanan ve içerisinde 915 konutun yer aldığı bölgede incelemelerde bulundu.

 

NÜFUS 50 BİNİN ÜZERİNE ÇIKACAK

Evlerin şubat ayı ile birlikte teslimatına başlanacağının bilgisini aldıklarını belirten Belediye Başkan Adayı Hamza Şayir, “İnşallah şubat ayında başlayacak anahtar teslimi sonrası burada bulunan 915 konutla birlikte yeni bir yaşam alanı oluşacak. Bu alanla birlikte ciddi oranda nüfus burada ikametgâh edecek. 48 bin olan ilçe nüfusumuz 50 binin üzerine çıkması ile birlikte her alanda ilçemiz için çok büyük avantajlar sağlayacaktır.” dedi.   

 

OKUL YENİ EĞİTİM DÖNEMİNDE AÇILACAK

Yılmaz ve Şayir Ayrıca konut alanı içerisinde yapımı tamamlanan okul projesini de ziyaret ederek incelemelerde bulundular. İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, yapımı tamamlanan okul projesinin detayları hakkında bilgiler vererek 2019/2020 yeni eğitim öğretim döneminde okulun eğitime açılacağını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası’nın, yeni, yaşam, alanı, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı