Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 09:43
 
Doğan; “Gebze’de yerleşemeyen olmayacak”
Liselere geçişte biten tercihler ile alakalı gazetemize özel açıklamalarda bulunan Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, “Liseye geçişte tercih sürecinin ardından yerleşemeyen öğrencileri komisyonda tercihlerine göre açık kalan okullara yerleştireceğiz. Gebze’de hiçbir öğrencinin açıkta kalması mümkün değildir” dedi.
Gebze Haberi
Doğan; “Gebze’de yerleşemeyen olmayacak”

LGS nakil işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. LGS 1. ve 2. nakil sonuçlarının açıklanmasının ardından son aşamaya gelindi. Birinci nakil başvuru dönemi 29 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında yapıldı. İkinci nakil başvuru dönemi ise 5-8 Ağustos tarihleri arasında oldu. Yerleştirmeye esas nakil döneminde bir okula yerleşemeyen öğrenciler, il-ilçe nakil komisyonlarına başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler. Yerleştirmeye esas nakil döneminde bir okula yerleşemeyen öğrencilerin 19-23 Ağustos'ta il-ilçe nakil komisyonlarına başvurmaları gerekiyor. Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonları hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Doğan, “Yapılan nakil süreçleri sonunda hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler, 19-23 Ağustos il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvurabilecek. Nakil sonuçları 6 Eylül’de açıklanacak.

ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK

Tercih süresi boyunca çok fazla çalışarak elimizden geleni yaptık. Öğrenci ve velilerimizin ne sıkıntıları varsa bize başvurabilirler, biz her türlü kolaylığı sağlayacağız. Onlar için çalışıyoruz. Tercih sürecinde yerleşemeyen 78 öğrencimiz kaldı. Gebze’de 740 tane boş kontenjanımız var. Sadece Gebze’den değil; çevre il ve ilçelerden de gelen öğrencileri yerleştirebiliriz. Gebze’de hiçbir öğrencinin açıkta kalması mümkün değildir. Yerleşemeyen öğrencilerimiz için Gebze’de nakil komisyonumuzca istedikleri liselere yerleştireceğiz. Lise tercihlerinde yerleşen öğrencilerimizi de tebrik ediyor, başarılarının devamın diliyorum.” diye konuştu.

NAKİL KOMİSYONU NEDİR?

Komisyon, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretime Geçiş Yönergesi veya Kılavuzu hükümleri çerçevesinde ortaöğretim kayıt alanı içindeki okullara yerleşemeyen öğrencileri, aynı merkez ilçedeki diğer ortaöğretim kayıt alanlarındaki boş kontenjanı bulunan okullara, tercihe ve ortaokulun 6, 7 ve 8.  sınıf seviyesinde alınan yılsonu başarı puanlarının aritmetik ortalaması ile hesaplanacak ortaokul başarı puanı (OBP) üstünlüğüne bağlı olarak yerleştirecekler.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğan;, “Gebze’de, yerleşemeyen, olmayacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı