Haber Detayı
10 Ağustos 2018 - Cuma 15:20
 
“Dolar alanlarla, bozduranlar değerlendirilecek”
MHP İl Başkanı Ünlü “Ben devletimin yanındayım ben MHP’liyim, ben AK Partiliyim, ben liderimin yanındayım deyip de yüz binlerce dolar alanlarla; ben devletimin yanındayım deyip dolar bozduranların değerlendirileceği zamanlar da gelecek bu memlekette” dedi.
Siyaset Haberi
“Dolar alanlarla, bozduranlar değerlendirilecek”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ülkemizde dövizle ilgili yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. “Liderlerin verdiği talimatları siyasetçilerin alması lazım” diyen Ünlü, “Türk Dünyasının lideri Devlet Bahçeli’nin verdiği ‘Askıda Ekmek’ talimatı bir ekonomik sıkıntının belirtisiydi. Sahiplenilmesi gereken bir projedir. Bu talimat ‘Askıda ekmeği ver ama durumu olmayan insana da sahip çık’ anlamına geliyordu. Biz Türklerde bu özellik vardır. Cumhurbaşkanımızın ‘yastık altındaki altın ve dolarları bozdurun’ talimatıyla da önemlidir. Şu anda ekonomik savaş var. Bu ekonomik savaşta da devletin yanında olmak adına dolar bozduranlar da var, farklı hareket edip dolar alanlar da var.

MHP VE ÜLKÜCÜ CAMİA OLARAK DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ
‘Ben devletimin yanındayım, ben MHP’liyim, ben AK Partiliyim ben liderimin yanındayım’ deyip de yüzbinlerce dolar alanlarla; ben devletimin yanındayım deyip dolar bozduranların değerlendirileceği zamanlar da gelecek bu memlekette. Bunu fırsatçılığa döndürüp, devletin dolar bozdurun TL’ye dönün dediği bu günlerde birilerinin dolar ve altın aldığı bir ülke bir de devletine sahip çıkma adına dolar ve altın bozduran bir ülke. Biz bu ekonomik savaşta devletimizin yanında olamayacaksak ne aldıkları altınların ve dolarların faydasını görebilirler. Bugün Suriye ve Irak’ta dolar ve altını olanlara bakın. Sadece göçmen olarak bir botta yurt dışına çıkmak için yüzbinlerde lira dolar veriyorlar. Yarısı da ölüyor. Biz MHP ve Ülkücü camia olarak nasıl savaşta devletimizin yanındaysak, ekonomik savaşta da devletimizin yanındayız. Bu ülkede yaşayan her Türk vatandaşının bu kampanyayı sahiplenmesi lazım” dedi. 

BAHÇELİ’YE SEÇİM DEĞERLENDİRME RAPORU
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye gerçekleştirdiği ziyareti de değerlendiren Ünlü, “Liderimize, seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirme raporunu sunduk. Seçim çalışmalarımızı başarılı bulduğunu daha önce söylemişti. ‘Kocaeli Teşkilatları zoru başardı’ demişti. Gündemle ilgili özel bilgilerimizi kendisine verdik. Teşkilatlara selamlarını aldık döndük. Her teşkilatın yerel seçimlerle ilgili kendi aday adaylarını belirleme çalışmalarını hızlandırmalarını istedi” dedi. 

40X40 UYGULANMAYA BAŞLANACAK
MHP Kocaeli Teşkilatlarının yerel seçim çalışmaları hakkında da bilgi veren Ünlü, “Şu anda; plaket verilecek mahalle başkanları, sandık görevlileri, teşekkür belgesi verilecek mahalle başkanları ve sandık görevlilerini belirleniyor. Bir sonraki dönemde tekrardan bizimle çalışacak olan mahalle başkanları ve sandık görevlilerinin değerlendirmesi yapılıyor. Bunlar 17 Eylül gibi bitecek. MHP Kocaeli Teşkilatları 17 Eylül tarihi itibarı ile seçim sathı mailinde olacak. 40x40 programları haftanın 5 gününe yayılan bir MHP olacak. Bugün AK Parti organları her Cuma akşamı saha çalışmasına başladılar. MHP’nin 40x40’ını yapıyorlar. 20 ekip Kocaeli’nin çeşitli yerlerine ayrılıyor. Vatandaşla buluşuyor. Kim bunlar daire başkanları ve müdürler. Bizde de yöneticiler gidiyor. MHP’nin uyguladığı program 17 Eylül itibariyle tekrar uygulanmaya başlayacak” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Dolar, alanlarla,, bozduranlar, değerlendirilecek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı