Haber Detayı
03 Aralık 2016 - Cumartesi 08:42
 
Dövize hain saldırı
Dolar/euro paritesi değişmiyor, dolar endeksi düşüyor ama kur 3.50’nin üzerine çıkartılıyor. FETÖ ve uzantıları; silahlarla yapamadıklarını, ekonomiye ve kura saldırarak yapmaya çalışıyor .
- Haberi
Dövize hain saldırı

Dövize hain saldırı

 

Borsa İstanbul , 17-25 Aralık ve 15 Temmuz kalkışmalarıyla ekonomiyi çökertemeyen lobiler ve terör örgütleri, şimdi de dolar kuru ile saldırıyı sürdürüyor. Hafta başından bu yana e yapılan saldırı, dün de devam etti. Başkanlık sistemi için uzlaşma sağlanması üzerine çılgına dönen FETÖ uzantıları ve işbirlikçileri,  kurunu 3.50 liranın üzerine kadar çıkarttı. Dolar/ euro paritesi değişmezken ve dolar endeksi gerilerken, Türkiye'de kur yükseliyor. Dün öğleden sonra yapılan saldırılarla kur 3.54 liraya kadar yükseltildi. FETÖ, yurt dışından ve içerde uzantıları vasıtasıyla çeşitli söylentiler yayarak piyasalarda panik olmasını sağlamaya çalışıyor. Ancak hükümetten gelen açıklamalar bu oyunu bozuyor. Önceki gün ilk kez 3.50'yi aşan ve dün sabah güne 3.49 civarında başlayan dolar/TL, en yüksek 3.5444 seviyesini test ederek tarihi zirvesini yeniledi. Kur saat 13.57 itibarıyla 3.5430/3.5450 seviyesinde işlem gördü. Dolar, dün kapanışı ise 3.5220 liradan yaptı. Euro günü 3.75 liradan tamamlarken, Borsa 73 bin 513 puandan haftayı kapattı.

BORSA İSTANBUL TÜM PARASINI TL'YE ÇEVİRDİ
Borsa İstanbul, dün tüm nakdi varlıklarını Türk Lirası'na çevirdiğini açıkladı. Borsa'dan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı çağrıya destek mahiyetinde, 2 Aralık 2016'dan itibaren tüm nakdi varlıkların Türk Lirası'na çevrilmesine ve Türk Lirası hesaplarında tutulmasına karar verilmiştir." 

 

 

Kaynak:Takvim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dövize, hain, saldırı,
Yorumlar
Haber Yazılımı