Haber Detayı
03 Kasım 2016 - Perşembe 10:24
 
DP İl Başkanı Nazlıgül: Sesimizi duyaracak tek parti CHP
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetimi Demokrat Parti il binasına ziyarette bulundu.
Kocaeli Haberi
DP İl Başkanı Nazlıgül: Sesimizi duyaracak tek parti CHP

 

 

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetimi DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül’e nezaket ziyaretinde bulundu. Gerçekleşen ziyarete CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür ve CHP İzmit İlçe Başkanlığı adına İzmit Belediyesi Meclis üyesi Aliye Hale Meriç katılım gösterdi.

 BİZ BURADA OLMAKTAN

Ziyarette ilk olarak konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay  “Bizim her ay il başkanları toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Bu başka bir şehir de yok. Ülke olarak yumuşamaya ihtiyacımız var. Bunun yanı sıra ziyaretlerimiz de devam edecek. Buna ülkemizin ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Ayrı fikirleri savunuyor olabiliriz savunmaya da devam edeceğiz ama hiçbir zaman birbirimizi rencide edecek sözler söylememeye dikkat ediyoruz. Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Herkes bir hizmet yarışı ben daha iyi yapabilirimin peşinde bu sebeple biz burada olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.  

ATATÜRK’Ü ANLAMALARI LAZIM

DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ise “CHP’yi burada ağırlamaktan dolayı onur duyuyoruz. Yapılan il başkanları toplantısından çok olumlu sonuçlar aldık alamaya da devam ediyoruz. Siz gelmeden önce başkanlık sisteminden bahsediyorduk. Bizim düşüncemiz muhalefet kısmının bu konuda hep birlikte hareket etmesidir. Başkanlık sistemi bir kişinin sınırsız yetkisi üzerinde düzenlenmiş bir sistem.  Biz kesinlikle karşıyız. Rejim değiştirmek bir şey ifade etmiyor. Zihinlerin değişmesi lazım. 15 Temmuzdan sonra bayraklarını astıkları Atatürk’ün düşüncesini anlamaları lazım. Ondan sonra zaten her şey kendiliğinden olacaktır” açıklamasında bulundu.

SESİMİZİ DUYURABİLECEK TEK PARTİ

Biz seçim beyannamemizde her zaman adaleti istedik diyen Nazlıgül “Adaleti isterken biz belli bir kesimi hiçbir zaman kastetmedik. Doğru adaletin Bilal’lere Amerika’ya gönderdikleri Reza Zarrab’lara da gösterilmesini istedik. Bunları istediğimiz için zaten biz kötü olduk onlar iyi oldu. Biz mecliste olmayan partiler sesimizi duyurmakta biraz sıkıntı çekiyoruz. Yerel basın sayesinde sesimizi az olda duyurabiliyoruz. Biz CHP’ye o yüzden teşekkür ediyoruz. 1 Kasım’dan sonra MHP’nin muhalefetten daha çok ‘yavru iktidar’ görünümü içerisinde olduğu için sesimizi duyurabilecek tek parti CHP’dir” ifadelerini kullandı.

EZİYET ÇEKTİRMENİN BİR ANLAMI YOK

Göz altılarla ilgili konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay “Kim olursa olsun ne suç işlemiş olursa olsun biz adil yargılanmasını isteriz. Kim olursa olsun oh olsun diyemeyiz. Hele ki hiç FETÖ’ye bulaşmamış eşine çocuğuna anasına babasına eziyet çektirmenin bir anlamı yok. Sosyal devlet ilkesi burada ortaya çıkmalı bence. Bizim devletimizin bunlara sahip çıkmalı. Suçlu cezasını çeksin ona kimsenin bir şey dediği yok.  Ama hiç alakası olmayan küçük çocuğun da cezalandırılmasını göz ardı edemeyiz. Bir yerde beni Allah affetsin diyen bir cumhurbaşkanı var, o zaman bu insanları da Allah affetsin” dedi.

POLİS DEVLETİ OLMA YOLUNDAYIZ

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Cumhuriyet Gazetesi okuma etkinliği ile ilgili de konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay “Ben şimdi yapın burada desem ne olacak. Polis alacak benim gençlerimi ağzını burnunu kıracak ben bile ulaşamayacağım. 1 ay gibi bir süre içerde kalacaklar. Ben bunun hesabını nasıl verirdim. OHAL süreci olmasaydı onları oraya yığardım. Polis dağıtırdı bu kadar. Biz dün en doğrusunu yaptık. Ben emniyeti ve valiliği bu konuda çok haksız görüyorum. Orada çıkacak en ufak bir şeyden ben valiliği sorumlu tutuyorum. Bütün illerde bu etkinlik yapıldı hiçbir vali hayır demedi. Bizim valimiz sağolsun. Polis devleti olma yolundayız” açıklamasında bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DP, İl, Başkanı, Nazlıgül:, Sesimizi, duyaracak, tek, parti, CHP,
Yorumlar
Haber Yazılımı