Duraklarda sosyal mesafe hiçe sayıldı
Haber
17 Eylül 2020 - Perşembe 15:48
 
Duraklarda sosyal mesafe hiçe sayıldı
Gebze Haberi
Duraklarda sosyal mesafe hiçe sayıldı

Gebze’nin en işlek caddelerinden biri olan İsmet Paşa Caddesi’nde bulunan otobüs durağında önceki gün koronavirüs salgınının hiç önemsenmediği anlar yaşandı.

Gebze’nin en işlek caddelerinden biri olan İsmet Paşa Caddesi’nde otobüs durağında sosyal mesafe kuralları hiçe sayıldı. Durakta bekleyen vatandaşlar salgını hiçe sayarak durağa yaklaşan otobüse binmeye çalıştıkları anlarda aralarında mesafe bırakmaması dikkat çekti. Koronavirüs salgınının başlangıcından itibaren dile getirilen mesafe kurallarına uyun çağrılarına rağmen vatandaşların kurallara uyulmayan bu tavrı dikkat çekti.

GÖRÜNTÜLER ÜZÜYOR

Uzmanların ısrarla Covid-19’un hava yoluyla bulaştığını belirtmesine rağmen yaşanan bu görüntüler birlik ve beraberlikle salgını bitirmemiz gerektiğinin söylendiği bu günlere uygun olmazken özellikle Gebze bölgesinde kurallara riayet edilmeyişi hem sağlık çalışanlarını hem de salgının bitmesi için mücadele veren duyarlı vatandaşların tepkisine yol açtı. Salgının bitmesi için emek veren, kurallara uyan vatandaşlar bu denli duyarsız davranışların “birlikte başaracağız” ruhuna aykırı olduğunu dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Duraklarda, sosyal, mesafe, hiçe, sayıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı