Haber Detayı
17 Kasım 2016 - Perşembe 11:41
 
DURSUN, SOKAĞI SANATTAN KOPARMAYIN!
CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, Gebze Kent Meydanı’nda müzik çalan sokak müzisyenlerinin Zabıta tarafından yasak gelmesiyle ilgili çıkan haberlerin ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
Gebze Haberi
DURSUN, SOKAĞI SANATTAN KOPARMAYIN!

Yaptığı açıklamada sert ifadelere yer veren Dursun, “Nerde bir türkü söyleyen görürsen korkma yanına otur. Çünkü kötü insanların türküleri yoktur.  Sözü ne kadar anlamlı ve bir o kadar gerçekliğini korusa da, görünen o ki Gebze Belediyesinin derdi başka. Gebze'de lise öğrencilerinin kurduğu bir grup sokak müzisyenlerine reva gördüğü muamele akıllara zarar. Bir kentin kimliği ve gelişmişliği, spor, kültür ve sanatla ölçülebilir. Çağdaş toplumlarda ve kentlerde, sokak aktivitelerini özendirip desteklerken Gebze Belediyesi katkı ve emeği olmadığı halde Zabıta ekipleri marifeti ile genç sanatçılara sokakları dar etmeyi görev edinmiş” dedi.

DESTEKLENMESİ GEREKİYOR

Gebze Belediyesi’ne seslenen CHP İlçe Başkanı Dursun, “Sokakları suçtan ve suçludan arındırmak, ancak bu idealist ve sanatçı gençlerle mümkün. Değil karşı gelmek ,özellikle desteklenmesi gerekir iken gençlere gösterilen tutum kabul edilir gibi değil. Buradan Gebze Belediye başkan ve yöneticilerini uyarıyoruz. Gençlere dokunmayın, karışmayın. Bırakın sokaklarımız sanatla ve sanatçıyla bir kimlik bulsun. Gebze yaşanabilir bir kent olsun” dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DURSUN,, SOKAĞI, SANATTAN, KOPARMAYIN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı