Haber Detayı
10 Aralık 2016 - Cumartesi 08:18
 
Düsseldorf havaalanında 14 Türk yolcu bekletiliyor
Spor turnuvası için Almanya'ya gelen 14 kişilik grupta bulunan bir Türk'ün gözaltına alındığı, diğerlerinin sorgularının Düsseldorf havalimanında sürdüğü ifade edildi
- Haberi
Düsseldorf havaalanında 14 Türk yolcu bekletiliyor

Türkiye'den Almanya'ya gelen 14 kişilik sporcu  kafilesinin Alman polisi tarafından sorgulandığı ve grupta bulunan bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Türk diplomatik kaynakları, Ankara'dan geldikleri Düsseldorf havaalanında 6 saati aşkın süredir bekletilen gruptaki kişilerden T.Ö'nün,  Almanya'ya yasa dışı bir şekilde insan sokmaya çalışmaktan gözaltına alındığı ve hakim karşısına çıkarılacağı açıklamasında bulundu.

 

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu "hususi pasaport" sahibi  yolcuların, polis tarafından tercüman aracılığıyla ifadelerinin alındığı  belirtildi. Yolcuların, bir karate turnuvası için Almanya'ya geldiklerini  söylediği öğrenildi.

Havaalanı polisinin devreye giren Türk yetkililere ilk aşamada, söz  konusu yolcularla ilgili sorgulamanın uzun sürebileceği, işlemler bitmeden  kimseyle görüştürülmeyecekleri ve daha detaylı bilgi verilmeyeceği açıklamasını  yaptığı kaydedildi.

Grupta bulunanların sorgulanmalarının Sabah saatlerine kadar sürmesinin beklendiği, Türkiye'nin Düsseldorf Başkonsolosluğu Hukuk Müşavirliği  yetkililerinin de polisle irtibatta olduğu ifade edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Düsseldorf, havaalanında, 14, Türk, yolcu, bekletiliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı