Haber Detayı
04 Temmuz 2019 - Perşembe 17:57
 
Efsane ekspres yarın Gebze’de!
Özellikle iş insanlarının, sanatçıların ve demir yolu sevdalılarının efsane treni Ankara Ekspresi yarın seferlerine başlıyor. Efsane tren İzmit ve Gebze'ye de uğrayacak.
Gebze Haberi
Efsane ekspres yarın Gebze’de!

Ankara Ekspresi, Ankara ile İstanbul arasında yarından (cuma) itibaren yeniden seferlerine başlayacak. 1 Şubat 2012 tarihinde Gebze-Köseköy yüksek hızlı tren hattı inşaat çalışmaları nedeniyle seferden kaldırılan Ankara Ekspresi 4 pulman, 4 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluşacak. Ankara-Halkalı arasında her gün sefer yapacak olan trenin 230 pulman ve 80 yataklı yolcu kapasiteli olacağı ifade edildi.

ANKARA EKSPRESİ SAATLERİ

Ankara Ekspresi'nin hareket saatleri Ankara ve Halkalı'dan 22.00 olarak belirlendi. Ankara-Halkalı arasında seyahat süresinin 8 saat 44 dakika, Halkalı-Ankara arasında seyahat süresinin ise 9 saat olacağı açıklandı. Ankara-İstanbul arasında seferlerine 5 Temmuz tarihinden itibaren başlayacak olan Ankara Ekspresi'nin güzergahında duracağı gar ve istasyonlar Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Sögütlüçeşme ve Bakırköy olarak belirlendi. Tren saat 00:00’da Gebze’ye gelecek. Saat 00:01’de Gebze’den hareket edecek olan Ankara Ekspresi 00:40’da İzmit’te olacak. Saat 00:44’te İzmit’ten hareket etmesi planlanan tren, Arifiye, Pelitözü, Bilecik, Yayla, Bozüyük, Eskişehir, Polatlı, Temelli, Sincan hattı üzerinden saat 07:00’de Ankara Garı'na ulaşacak. Ankara’dan saat 22:00’de kalkacak olan Ankara Ekspresi İzmit’e 04:14’te ulaşacak. Trenin Gebze’ye geliş saati ise 04:50 olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Efsane, ekspres, yarın, Gebze’de!,
Yorumlar
Haber Yazılımı