Haber Detayı
19 Ekim 2016 - Çarşamba 09:31
 
EĞİTİMDE DARICA FARKI
Darıca Kaymakamı Ömer Karaman'ın ev sahipliğinde "Eğitimde Yükselen Değer Darıca" konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Darıca İlçe milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, eğitimdeki durumla ilgili sunum gerçekleştirirken Kaymakam Karaman ise Darıca'nın TEOG ve YGS sınavlarındaki başarı puan ortalamalarının Kocaeli ve Türkiye üzerinde olduğunu söyledi.
Kocaeli Haberi
EĞİTİMDE DARICA FARKI

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman'ın ev sahipliğinde FETÖ operasyonları kapsamında kapatılarak Milli Eğitim'e devredilen ve eski adı Fatih Koleji olan Şehit Hasan Kaya İmam Hatip Lisesi'nde  "Eğitimde Yükselen Değer Darıca" konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kaymakam Ömer Karaman'ın yanı sıra Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, Darıca İlçe Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, dernek başkanları ve okul yöneticileri katıldı.

DARICA TEKLİ EĞİTİME HAZIR

Toplantıda ilk olarak Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca'daki eğitimin durumu hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Oğuz, "Öncelikli hedefimiz okullarımızın bulundukları bölgede birer kültür merkezi olmasını sağlamak. Velilerimiz çocuklarını okula bıraktıktan sonra gönül rahatlığı ve güven içerisinde evlerine ve işlerine gitsinler istiyoruz. Darıca olarak tüm puan tğrlerinde her yıl başarı ortalamamızı yükseltiyoruz. Başbakanımızın da dediği gibi bütün Darıca'da tekli eğitime geçmek için şimdiden çalışmalara başladık. önümüzdeki yıl bütün okullarımızda tekli eğitime geçmeyi planlıyoruz." dedi.

KARABACAK HEDEFİ YÜKSELTTİ

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise espri yaparak başladığı konuşmasında Darıca'da daha yukarıları hedeflediklerini belirtti.  Karabacak, şöyle konuştu: "Kaymakamımıza da sunumu izlerken espri yaptım. Ben bunu kabul etmiyorum. İlk 3'e girmezseniz  başarı değilsinizdir. ben yıllarca koştum, ilk 3'e girmeyince yarışı kazanamıyorsunuz. Eğitimde Darıca olarak 41. sıradan ilk 10'a girdik. Elbette bu çok önemli bir başar ama biz Darıca olarak ilk 3'e girmeliyiz. 85 bin nüfuslu Darıca'yı aldım bugün 200 bin nüfusa geldik. Darıca her geçen gün büyüyor. Bizler de yöneticiler olarak sorumluluklar alıyoruz. Taşın altına elimizi koyuyoruz. Eğitime her türlü desteği veriyoruz. Darıca'nın başarısı hepimizi mutlu eder."

KAYMAKAM BAŞARIYI ANLATTI

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ise Darıca'nın son iki yılda eğitimde büyük bir ivme kazandığını ifade ederek "Ortada bir başar var. Bunun altını çizmek lazım. Kocaeli eğitimde 41. sırada n 7. sıraya yükseldi. Darıca'da hem Kocaeli ortalamasının hem de Türkiye ortalamasının üzerine çıktı. Eğitimi dert edindik bu dert edinme sonunda da başarılı olmayı hedefledik. Çok şükür ki Darıca hem TEOG hem de YGS gruplarında çok güzel başarılar elde etti. Darıca olarak başarılı olmak için kendimizi bu işe adadık. Hedefimiz ilk 7'den ilk 3'e çıkabilmektir. Bunu da başaracağımıza inanıyorum" dedi.

OKUL MÜDÜRLERİNE SERT UYARI

Kaymakam Karaman, konuşmasında okul müdürlerini sert bir şekilde uyararak şöyle devam etti: "Okul müdürlerimize burada herkesin içinde basının da önünde net bir dille uyarıyorum. Okullarımız onlara emanet. Ben buradan soruyorum kantin gelirleri ne kadar arttı biliyor musunuz? Servis ücretlerindeki gelir ne kadar arttı biliyor musunuz? Okul kantinlerinde neler satıldığını ne kadar denetliyorsunuz? Okula geleni gideni takip ediyor musunuz? Okul müdürleri bu topa hiç girmiyor. Artık girin. Bir uyarım da yardımcı ders kitaplarıyla ilgili. Bu konuda çok şikayet geliyor. 20 tane yardımı kitap aldıranlar olduğunu duyuyoruz. Herkes alamıyor, alamayanlar utanıyor, bunalıma giriyor. Gerçekten ihtiyaçsa aldırın yoksa aldırmayın. Bir şey söylemek istemiyorum ama yardımcı kitap konusunda menfaat sağlayan okul müdürleri, hocalar var. Bunun vicdani sorumluluğunu sizlere bırakıyorum. Bu doğru değil."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: EĞİTİMDE, DARICA, FARKI,
Yorumlar
Haber Yazılımı