Eğitime kısa bir mola!
Haber
17 Ocak 2020 - Cuma 09:32
 
Eğitime kısa bir mola!
2018-2019 Eğitim ve Öğretim döneminin ilk yarısı, bugün yapılacak karne dağıtım töreniyle sona erecek. Gebze’de Koç Ortaokulu’nda, Darıca’da Aslan Çimento İlkokulu’nda, Dilovası’nda ise Çerkeşli Nuh Çimento ilkokulunda yapılacak.
Kocaeli Haberi
Eğitime kısa bir mola!

Zorlu bir maratonun ilk yarısını tamamlayan İlk, orta ve Lise öğrencileri, bugün karnelerini alarak 15 günlük sömestr tatiline girecek. Yarı Yıl tatili nedeniyle İlçe Kaymakamlıkları ve Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından Karne törenleri düzenlendi. Buna göre Gebze’de karne töreni Gebze’de Koç Ortaokulu’nda saat 10.00’da, Darıca’da karne töreni saat 10.30’da Aslan Çimento İlkokulu’nda, Dilovası’nda ise Çerkeşli Nuh Çimento ilkokulunda saat 11.00’da yapılacak. Karne törenlerine İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları ve Milli Eğitim Müdürleri de katılacak. Ülke genelinde 20 Milyona yakın öğrenci bugün alınacak karnelerle tatile çıkacak ve ikinci yarıyıl da öğrencileri birbirinden zorlu sınavlar bekleyecek.

İKİNCİ ARA TATİL 13 NİSAN’DA

Öte yandan 17-31 Ocak 2020'deki yarıyıl tatilinin ardından ikinci dönem 3 Şubat 2020 Pazartesi başlayacak ve 19 Haziran 2020 Cuma tamamlanacak. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERE SESLENDİ

Yarıyıl tatili nedeniyle öğrenci ve öğretmenlere seslenen Kocaeli valisi Hüseyin Aksoy ise yaptığı açıklamada “Geride bıraktığımız yarıyıl boyunca verdiğiniz emeğin geri bildirimi olan karnelerinizi aldınız. Hepinizi göstermiş olduğunuz gayretten dolayı kutluyorum. Almış olduğunuz karneler, akademik bağlamda amaçlanan hedeflere ulaşma düzeyinizi görmenizi sağlayan bir vasıtadır. Fakat karneyi sadece akademik bir değerlendirme unsuru olarak görmek yeterli değildir. Zira sizi bu nicel sonuçlara götüren sürecin dinamikleri, nitel gerçekliklere dayanmaktadır. Dolayısıyla önceki dönemde benimsediğiniz davranış kalıplarını gözden geçirmeniz ve hayallerinize kavuşmanın yolunun, planlı ve istikrarlı bir çalışma prensibi edinmekten geçtiğini her daim hatırınızda tutmanız çok önemlidir. Sizlerin de bu bakış açısıyla hareket ederek yarıyıl tatilini kendiniz için verimli geçen bir zaman dilimine dönüştüreceğinize inanıyor; kitapları zihninizin yanı başından eksik etmediğiniz ve farklı etkinliklerle ufkunuzu genişlettiğiniz bir tatil diliyorum.” dedi.

VELİLERE TAVSİYELER

Velilere de seslenen Aksoy, Çocuklar; bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Onların iyi bir eğitim almaları ve gelecek için sağlam adım atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir. Çocuklarınızın karneleri sizin onlara göstereceğiniz sevginin göstergesi olmamalıdır. Bazı öğrencilerin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Bunları çocuklarınıza yansıtmadan, nedenlerini sorgulayarak, öğretmenleri ile iletişim içerisinde ve birlikte hareket ederek,  eksikliklerini tamamlayıp, sistemli ve düzenli çalışmaya yönlendirerek, başarıyı daha üst noktalara taşımaya çalışmalısınız.  Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizi yarınlara taşıyacak olan sevgili öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitime, kısa, bir, mola!,
Yorumlar
Haber Yazılımı