Haber Detayı
02 Şubat 2016 - Salı 13:47
 
Ejderoğlu gündemi değerlendirdi!
Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Saadet Partisi’nin il ve ilçe olağan genel kongreleri hakkında ve Türkiye’nin gündemini meşgul eden Başkanlık sistemi, Anayasa değişikliği ile terör sorunu hakkında açıklamalarda bulundu.
Kocaeli Haberi
Ejderoğlu gündemi değerlendirdi!

. Ejderoğlu, “Güneydoğu bizim yüreğimizin parçalandığı duruma gelmiştir. Yüreğimiz parçalanıyor, bunun sıkıntısını çekiyoruz. Ama ülkemizin parçalanmasını hiçbir şekilde kaldıramayız. AKP’nin 14 yıllık istikrarsız politikaları bugün ki durumu ortaya çıkartmıştır” dedi.

 HAZİRAN’A KADAR TAMAMLANACAK

Saadet Partisi’nin olağan kongreleri hakkında bilgi veren Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, “İlçe kongrelerini önümüzdeki senenin yarısında bitireceğiz. Bütün ilçelerde ki kongreler Haziran ayında en geç tamamlanacak. Darıca kongremiz 7 Şubat’ta, Körfez kongremiz 21 Şubat’ta, Gebze kongremiz de 28 Şubat’ta gerçekleşecek. Bunlar tarihleri belli olan kongreler. Bunların saatleri daha belli değil. Diğer ilçe kongrelerimizin yerleri netleşince tarihleri açıklanacak” ifadelerini kullandı.

 BAŞKANLIK TÜRKİYE’YE UYGUN DEĞİL

Başkanlık sistemi hakkında son dönemde birçok tartışmalar olduğunu söyleyen Ejderoğlu, “Başkanlık sitemi Türkiye’nin birinci gündemi durumunda. Aslında Türkiye’de ki öncelikli sorun başkanlık sistemi değildir. İçerik olarak verdikleri bilgiler doğrultusunda bakarsak. Türkiye’ye uygun bir başkanlık sistemi değil. Türkiye’nin daha iyi yönetilmesi açısından bakacak olursak Türkiye daha salim duruma kavuştuktan sonra bütün partilerin ittifak edebileceği bir sistem ilerde tartışılabilir" dedi.

 TÜRKİYE’NİN GÜVENLİK SORUNU VAR

Ejderoğlu, “Bizim daha önce başkanlık sistemi ile alakalı olabilirliği konusunda tekliflerimiz olmuştu. Ama bugün ki konuşulan başkanlık sistemi hem zaman olarak uygun olmadığı için, hem de başkanlığın hangi tür olacağı konusunda bir sonuca ulaşmak mümkün gözükmüyor. Türkiye’yi ilgilendiren bir konuda olabildiğince geniş bir tabanla hareket etmek gerekir. Şu an öyle bir taban yok. Türkiye’nin güvenlik sorun var, ekonomik sorunu var, üslup sorunu var. Bu sporunlar halledilmedikten sonra hayati önem taşıyacak bir konuda Türkiye’nin geleceği ile alakalı karar vermek doğru değildir. AKP şu anda siyaseten milletten yekün bir destek almış durumda. Bu destek ile yapmak isteyeceği bütün çalışmaları yapabilir. Bu çalışmaları ekonomi, sosyal ortam, güneydoğu meselesinin halledilmesi olarak sıralayabiliriz. Bu sorunları halledecek güç ellerinde mevcut” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ejderoğlu, gündemi, değerlendirdi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı