Haber Detayı
17 Ağustos 2016 - Çarşamba 10:07
 
El konulan binaya huzurevi sakinleri yerleşecek
15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik operasyonlarda devlet tarafından el konulan eğitim kurumlarına ait binalar Milli Eğitim veya Kredi ve Yurtlar Kurumu’na tahsis edilmişti. Toprak kayması nedeniyle boşaltılan İzmit Huzurevi sakinlerinin de yeni binaları yapılana kadar kapatılan yurt binalarından birisine yerleştirileceği öğrenildi.
Kocaeli Haberi
El konulan binaya huzurevi sakinleri yerleşecek

15 Temmuz darbe girişiminin ardından alınan OHAL kararıyla birlikte FETÖ/PDY terör örgütüne ait olduğu için çok sayıda eğitim kurumu binasına el konulmuş ve bu binalar kullanılmak üzere Milli Eğitim ile Kredi Yurtlar Kurumu gibi kurumlara tahsis edilmişti.


GEÇİCİ OLARAK YURTTA KALACAKLAR
12 Nisan tarihinde arka bahçesinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle İzmit Huzurevi boşaltılmış, evde kalmakta huzurevi sakinleri ise geçici olarak farklı evlere nakledilmişti. İzmit Yenişehir Mahallesi Ateşböceği Sokak No: 18 adresinde 4 yıldır öğrenci yurdu olarak faaliyet gösteren ve FETÖ/PDY terör örgütüne ait olduğu için el konulan yurt binasına İzmit Huzurevi sakinlerinin yeni binaları yapılana kadar geçici olarak yerleşmeleri kararlaştırıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: El, konulan, binaya, huzurevi, sakinleri, yerleşecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı