Haber Detayı
30 Temmuz 2018 - Pazartesi 20:11
 
Elektrik ve doğalgaza zam geliyor
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun yarın “tarife” başlıklı tek gündem maddesiyle yapacağı toplantıda zam kararının çıkması bekleniyor. Kaynak: Elektrik ve doğalgaza zam geliyor
 
 
 
Ekonomi Haberi


Enerji yönetimi, bu hafta milyonlarca elektrik ve doğalgaz abonesinin cebini ilgilendirecek karar alacak. EPDK, yarın 1 Ağustos’tan geçerli yeni elektrik fiyatlarını görüşmek üzere bir araya gelecek. Kurul, perşembe günü de ikinci toplantısını yapacak. Toplantıda, enerji sektörünün genel ve güncel konuları konuşulacak. BOTAŞ’ın da yeni doğalgaz tarifeleriyle ilgili bir karar alması bekleniyor. BOTAŞ, gaz fiyatıyla ilgili kararını internet sitesinden kamuoyuyla paylaşıyor. 

MALİYET BASKISI 
Elektrik ve doğalgazda; artan Döviz kuru, petrol ve enflasyon nedeniyle ciddi bir maliyet baskısı bulunuyor. Enerji yönetimi, 1 enflasyonla mücadele”yi etkilemeyecek biçimde bir süredir enerji fiyatlarıyla ilgili alternatifli tarife çalışması yapıyor. Bu çalışmalar ışığında elektrik ve doğalgaz fiyatları belirlenecek. Elektrikte yüzde 4-5, doğalgazda yüzde 9 düzeyinde bir zam bekleniyor.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Elektrik, ve, doğalgaza, zam, geliyor, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı