Haber Detayı
06 Ocak 2017 - Cuma 14:42
 
Elleri minik ama yürekleri büyük
Tebrikler çocuklar
Darıca Haberi
Elleri minik ama yürekleri büyük

Darıca Dede Korkut İlkokulu öğrencileri “Ben oynadım sıra sende” sloganı ile başlattıkları proje ile Van’da ki bir köy okulunun öğrencilerine kırtasiye ve oyuncak yardım kampanyasını tamamladılar. Toplanan yardımlar Van’a yola çıktı.

Darıca Dede Korkut İlkokulu öğretmenleri M.Yeşim Ören, R.Filiz Şen ve Nuray Özpınar öğrencilerine yardımlaşma duygusunu aşılayabilmek, öğretmen, veli ve öğrenci işbirliğini etkin hale dönüştürmek amacıyla başlattıkları kampanya neticeye ulaştı. Van Özalp Tepedam İlkokulu’nda görev yapan Darıcalı bir anasınıfı öğretmeni olan Fatma Karayel’in talebi ile harekete geçen Dede Korkut İlkokulu öğretmenleri, öğrencileri ve veliler evlerindeki kullanabilir durumdaki oyuncakları ve kırtasiye malzemelerini bir araya getirerek bir sınıf dolusu kolilere dönüştürdüler.

YARDIM YOLA ÇIKTI

Minik öğrenciler Van’da ki Tepedam İlkokulu’nda okuyan ve zor şartlar altında eğitim alan öğrenci arkadaşları için topladıkları oyunca ve kırtasiye malzemelerini n kolilenmesini de kendi elleri ile yaptılar. Kampanya malzemeleri Van’da ki öğrencileri sevindirmek üzere dün akşam saatlerinde yola çıktı. Dede Korkut Okul Müdürü İsmail Hakkı Taç proje ile ilgili olarak, “Ülkemizin birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olması adına hassas dönemden geçiyoruz. Minik öğrencilerimizde bu hassas dönemde boylarından büyük bir işi başardılar. Onları tebrik ediyorum. Projeyi başarı ile uygulayan ve neticelendiren öğretmen arkadaşlarımızı ve velililerimize de teşekkür ederim.” dedi.

HABER: Adnan Ayvaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Elleri, minik, ama, yürekleri, büyük,
Yorumlar
Haber Yazılımı