Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 09:35
 
Emekliye bayram ikramiyesi!
Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı için geri sayım devam ediyor. Milyonlarca emekli bayram ikramiyesini alacağı günü iple çekiyor? Milyonlarca vatandaş bu nedenle "Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?" sorusuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor.
Ekonomi Haberi
Emekliye bayram ikramiyesi!

Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı için geri sayım devam ediyor. Milyonlarca emekli bayram ikramiyesini alacağı günü iple çekiyor? Milyonlarca vatandaş bu nedenle "Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?" sorusuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Peki SGK Bağkur emekli maaşı bayram ikramiyesi son dakika ödeme günü! Kurban Bayramı emekli ikramiyesi zammı ne kadar? İkramiyer ne zaman hesapta olacak? Emekli maaşlarıyla ilgili son dakika haber ve gelişmeler hedefgazetesi.com.tr'de...

12 milyon kişi için önümüzdeki hafta ikramiye haftası olacak. Kurban Bayramı ikramiyesi haftaya ödenecek. Kesin tarihi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyuracak. Ancak ödemenin büyük ihtimalle 9 Ağustos Cuma günü yapılması bekleniyor.

KİME, NE KADAR?
Emeklilere biner lira ödeme yapılırken, ölüm aylığı alanlara ise hisseleri oranında hesaplanan tutar verilecek.Yani eşin hisse oranı yüzde 50, çocuğun yüzde 25 ise eş 500, çocuk 250 lira ikramiye alacak. Birden fazla dosyadan gelir ve aylık alanlara ise en fazla ödeneğe imkan veren tek dosya üzerinden ödeme yapılacak. Örneğin; dul eş hem babasından hem kocasından aylık alıyorsa ve kocasından dolayı aldığı ölüm aylığının oranı yüzde 50, babasından dolayı aldığı ölüm aylığı oranı yüzde 25 ise ikramiyesi 500 lira olacak. İş kazası ve meslek hastalığı nedeniyle sürekli iş göremezlik geliri alanlara da gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik dereceği oranında ikramiye ödenecek. Meslekte kazanma gücü kayıp oranı yüzde 25 olanlara 250 lira, yüzde 45 olanlara 450 lira ikramiye verilecek. İkramiyenin yatırılacağı tarihe kadar yaşlılık, ölüm ya da sürekli iş göremezlik aylığı bağlananlar da ödemeden yararlanabilecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emekliye, bayram, ikramiyesi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı