Emniyetten Kimler İhraç Edilecek?
Haber
06 Temmuz 2018 - Cuma 22:34
 
Emniyetten Kimler İhraç Edilecek?
Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada "Son OHAL KHK'sı bugün çıkacak. İhraçlar çoğunlukla Emniyet ve TSK'dan olacak" dedi.
- Haberi
Emniyetten Kimler İhraç Edilecek?

Başbakan Binali Yıldırım, son OHAL KHK'sı hakkında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Son OHAL KHK'sı bugün çıkacak. Bu gece yayımlanacak KHK ile ihraçlar olacak" ifadelerini kullandı.

BEDELLİ ASKERLİK DE GÜNDEMDE

İhraçların çoğunlukla, Emniyet ve TSK'dan olacağını belirten Yıldırım, "Bedelli askerlik tatil dönüşü Meclis'in öncelikli konusu olacak. İhraçlar ağırlıklı olarak emniyet ve TSK'dan olacak" ifadesini kullandı.

"ZATEN PROFESYONEL ASKERLİĞE GEÇİŞ BAŞLADI"

Başbakan Binali Yıldırım, bedelli askerlik ile ilgili, "Meclis açıldığında bu konu ele alınacak" dedi. Yıldırım, "O konuyla ilgili verilmiş bir karar yok. Benim düşüncem çok daha radikal, bunun geçici bir düzenleme olmaması gerektiğini düşünüyorum. O konuda bir çalışma yapılıyor. Çalışmalar yapılacak ve bir rapor ortaya çıkacak. O rapora göre biz de hareket edeceğiz. Zaten bizim profesyonel askerliğe geçiş başladı. Terörle mücadeledeki operasyonlara silah altına alınan askerler götürülmüyor. Buradaki esas olan yığılmanın gelecek yıllara artarak devam etmemesini sağlayacak bir çalışma. Sıradan bir bedelli çıkartmak derdimize derman olmayacak. Askere alınmama işi onların kabahati değil. Bizim buna çözüm üretmek gibi bir sorumluluğumuz var. Meclis açıldığında bu konu ele alınacak. Meclis tatilinden sonraki dönemde ele alınacak konulardan bir tanesi" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emniyetten, Kimler, İhraç, Edilecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı