Haber Detayı
04 Eylül 2018 - Salı 14:18
 
‘’En büyük güç: Adnan Köşker!’’
SIR VE EKİBİ HER ŞEYİ KALEM KALEM AÇIKLADI
Spor Haberi
‘’En büyük güç: Adnan Köşker!’’

Gebzespor yönetimi bugün düzenlediği basın toplantısında geride kalan 2 aylık görev sürecini değerlendirdi. Özellikle kulübe finans sağlayan kişi ve kaynakları tek tek açıklayan Gebzespor Başkanı Abbas Sır, merak edilen tüm soruları açık ve şeffaf bir şekilde yanıtladı.

Gebze Pusula Cafe’de gerçekleşen basın toplantısına Gebzespor yönetimi eksiksiz katıldı. Geride kalan 2 ayı ekonomik, idari ve sportif olarak masaya yatıran Başkan Sır, sözlerine transfer yasağının kaldırılmasındaki süreci anlatarak başladı ve devamında önemli bilgiler verdi. Gebzespor’un 1 Milyon 300 Bin TL tutarındaki transfer yasağını el birliği vererek kaldırdıklarını ifade eden mor-beyazlı ekibin başkanı, “Gebze’de yaşayan herkesin gücü nispetinde yardım kampanyasına katılması bizim şuanda ligde mücadele ediyor olmamızı sağladı. Kent büyükleri de taraftarımız ve bizim çabamıza duyarsız kalmayarak gereğini yaptı. Transfer yasağındaki borcunun önemli bir kısmını kendi başkanlığı döneminde ödeyen ve bu süreçte de 325 Bin TL’lik bir katkı sunan başta Onursal Başkanımız İlker Çakır’a, Gebze Belediye Başkanımız Adnan Köşker’e ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Köşker’e teşekkürlerimi sunuyorum. Gebzespor’un yanında olan herkesten Allah razı olsun” dedi. 

KALEM KALEM AÇIKLADI 

Transfer yasağının kaldırılmasında kim ne kadar para vermiş kalem, kalem açıklayan Sır, “Bilindiği gibi eski teknik adam ve futbolculara ödenmesi gereken 1 Milyon 300 Bin TL borç para vardı. Bu paranın 500 Bin TL’si Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ndan, 325 Bin TL’si İlker Çakır’dan, 150 Bin TL’si forma reklamı olmak üzere 370 Bin TL’si Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’den, 30 Bin TL’si GTO Başkanı Nail Çiler’den, geriye kalan para da Gebzeli esnaf, vatandaşlar ve taraftarların kulüp hesabına gönderdiği yardımlarla ödenmiştir” diye konuştu.  

BAŞKAN KÖŞKER’SİZ OLMAZ 

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’siz bu işin olmayacağını dile getiren Sır, “En büyük gücü başkanımız Adnan Köşker’den alıyoruz. Belirlediğimiz 3,5 Milyon TL bütçenin 2,5 Milyon TL’si sağolsun kendisi tarafından karşılanacak. Bu rakama transfer yasağının çözümünde sunduğu katkı dâhil değil. Kalan rakamı da biz bulacağız. Adnan Başkan’a bize bu önemli görev rolünü verdiği için ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi. 

FUTBOLCULARA BORÇ YOK 

Görevde bulundukları süre zarfı içerisinde teknik heyet ve futbolculara transfer peşinatları ve maaşlarına mahsuben 887 bin TL ödediklerini kaydeden Sır, “Şuana dek transfer peşinatları, maaşlar ve diğer giderler için 1 milyon 130 TL harcandı. Belediye Başkanımız sayın Adnan Köşker’in bize şuana kadar sağladığı maddi destek 624 bin TL. Kalan parayı kendi cebimizden ve çevremizden temin ettik. Çok şükür futbolculara Şile Yıldız ile oynadığımız karşılaşmanın maç başı ücreti dışında borcumuz yok” dedi. 

İCRA DOSYALARINI KALDIRDIK 

Gebzespor’un refaha ulaşması için yoğun bir mesai harcadıklarını sözlerine ekleyen Sır, “Kulübün çeşitli konulardan ötürü farklı illerde icralık dosyaları vardı. Eski futbolcumuz avukat Murat Dilek’in de gayretleriyle daha önce parası ödenen ancak Spor Toto Teşkilatı ve TFF’de gözüken tüm icralık dosyaları kaldırdık” dedi. 

4-1’LİK YENİLGİ ALDATMASIN! 

Konuşmasının son bölümünde takıma değinen Başkan Sır, “Şile deplasmanında aldığımız 4-1’lik yenilgi kimseyi aldatmasın. Gebzespor grubun önemli takımlarından biri. Hekimoğlu Trabzon maçına en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Taraftarımızın desteğiyle bu maçı kazanacağımızı düşünüyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘’En, büyük, güç:, Adnan, Köşker!’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı