Haber Detayı
18 Mart 2017 - Cumartesi 21:06
 
En güçlü EVET sesi Darıca’dan çıktı
Kocaeli Tercihimiz Evet Platformu, Darıca Elit Hotel’de düzenlenen organizasyonla Gebze, Darıca ve Çayırova STK’larla, muhtarlarla ve siyasilerle buluştu.
Darıca Haberi
En güçlü EVET sesi Darıca’dan çıktı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun başkanlığında kurulan Kocaeli Evet Platformu Yeni Anayasa ve referandum ile ilgili bu kez Darıca’da Gebze, Darıca, Çayırova Bölgesinin önde gelen isimleriyle bir araya geldi. Kocaeli genelinde çeşitli toplantılar gerçekleştiren, başta STK, muhtarlar, kanaat önderleri, spor camiası olmak üzere Kocaeli’nin dinamikleriyle buluşan Tercihimiz Evet platformu Elit Hotel’e gelen davetlilerden güçlü bir Evet istedi. Düzenlenen toplantıya yoğun bir katılım gösterilirken ilginç isimlerde bir araya geldi.

BİRBİRİNDEN İLGİNÇ İSİMLER VARDI

Düzenlenen toplantıya Kocaeli Eski Milletvekili Bülent Atasayan, Gebzespor Eski Kulüp Başkanı İşadamı Mustafa Böyet, Ak Parti’nin kuruluş dönemelerinde partide görev alan Metin Gökçe, Nevzat Gülmen , Oya Tunçel gibi farklı platformaların isimleri katılım gösterirken Gebze Ticaret Odası başkanı Nail Çiler, KAISİAD Başkanı Nasrettin Bavaş, Kocaeli Dernekler Fedrasyonu Başkanı Ayhan Tektaş,  Rizeliler Dernek Başkanı, GTO Meclis Üyesi İşadamı ismail Kurt, MHP Çayırova İlçe Başkanı Yunus Düzdaban, Darıca Erzurumlular Dernek Başkanı Sıddık Topal, Darıca Yaşlılar Derneği Başkanı Kudret Sekban, Darıca Bir Umut Engelliler Derneği Başkanı Melek Arıkan, Gebze Pazarcılar Odası Başkanı Ziyaettin Erattir gibi bölgemiz sivil toplum kuruluşlarının önde gelen isimleri yer aldı.

3 İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI BİR ARADA

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu öncülüğünde kurulan Tercihim Evet Platformunun düzenlediği gecede Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Gebze Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Soba ve Darıca Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık katılırken Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak evsahibi belediye başkanı olarak yer aldılar. Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ve önceki dönem vekiller Eyüp Ayar ve Cemalettin kaflı’da toplantıya katılan diğer isimler arasında yer aldı. Kocaeli Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Darıca ve Çayırova Belediye Meclis üyeleri, ilçe yöneticileri ve ilçelerde faaliyet gösteren muhtarlarda toplatıya katılım gösterdiler.

HEPİMİZ CENNET VATANIN BİREYLERİYİZ

Düzenlenen toplantıda davetlilere yönelik bir konuşma yapan Tercihim Evet Platformunun kurucusu Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bizler Kocaeli’ye, bu cennet vatana ve bu topraklara aşkla bağlıyız. Biz birlikte Kocaeli, biz birlikte Türkiye’yiz. Hepimiz bu cennet vatanın vatandaşlarıyız. Allah’ın izniyle bağlarımızı ve birliğimizi, 16 Nisan’da daha da güçlendireceğiz.Türkiye’nin önünü hep birlikte açacağız. Mesele memleket” açıklamasını yaptı.

   “15 TEMMUZ BİR DİRİLİŞ MÜJDESİDİR”

15 yıldır iktidardayız ve önümüze yüzlerce engel çıktı diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Vesayet,  terör, finans çeteleri, kapatma davası ve 367 krizlerini gördük. Yaptığımız her atılım, açıkladığımız her vizyona, kökü dışarıda terör örgütlerinin saldırılarıyla karşılık verildi. Başta kredi derecelendirme kuruluşları, insan hakları, medya, demokrasi adını kullanan pek çok uluslararası kuruluş, hızımızı kesmek için raporlar yayınladılar. Milletimizin tercihine adeta savaş açıldı. Hamdolsun tüm saldırılarını boşa çıkardık. Tercihimizden, irademizden, davamızdan taviz vermeden bugünlere geldik. 15 Temmuz milletimize kurulan tuzakların sonuncusudur. Millete tahakküm edenlerin yok olma miladıdır. 15 Temmuz bir diriliş müjdesidir.  Millet; Türkiye’nin burçlarına,  bu memleket bizimdir sözlerini, kanıyla bir kez daha yazmıştır” diye konuştu.

 “MİLLETE DAR GELEN BU SİSTEMİ İNŞALLAH DEĞİŞTİRECEĞİZ”

15 Temmuz’da Milletin kaderine sahip çıktığını, canı pahasına sözünü yere düşürmeyeceğini ilan ettiğini de ifade eden Karaosmanoğlu, “15 Temmuz’un üzerimize yüklediği sorumluluklar var. Bu sorumlulukları yerine getirmek, üzerimize farzdır. İnsanımıza borcumuzdur. Bu borç, büyük, istikrarlı, huzurlu, kendinden emin, lider ülke Türkiye’yi kurmak, irfanımızın, medeniyetimizin, memleketimizin sesini yükseltmektir. Atmamız gereken adımlardan birincisi, kriz üreten, yarını olmayan, sürekli koalisyon tehdidi altında yaşayan Türkiye’nin geleceğini teminat altına almaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, bunun için milletimizin onayına arz edilecektir. Bu millete dar gelen, Hükümet sistemini inşallah değiştireceğiz” vurgusu yaptı.

Haber : Adnan Ayvaz

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: En, güçlü, EVET, sesi, Darıca’dan, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı