Haber Detayı
06 Aralık 2016 - Salı 11:20
 
Engelsiz Bir Yaşam İçin Çalışıyorlar
Çayırova Belediyesi tarafından 8 yıl boyunca ilçedeki bireysel farklılığı olan vatandaşlara hizmet veren Engelli Koordinasyon Merkezi, engelli vatandaşları kapalı kapılar ardından çıkararak topluma kazandırıyor.
Çayırova Haberi
Engelsiz Bir Yaşam İçin Çalışıyorlar

Çayırova ilçesinde yaşayan engelli vatandaşların engellerini ortadan kaldırmak için her geçen gün hizmet ağını genişleten Engelli Koordinasyon Merkezi, hasta yatağı, hasta alt bezi, engelli çocuk ve yetişkin hasta bezi, ücretsiz ulaşım kartı, hastalar adına hastanelerden randevu temin etme, hasta refakati, evde bakım aylığı, 2022 maaşı, kimsesiz, yaşlı ve engelli vatandaşların ev temizliği ve evde bakım hizmeti gibi alanlarda hizmet veriyor. Bu hizmetlerin yanı sıra kurum ve kuruluşlarla yaptığı çalışmalar neticesinde hizmetlerine engelli sandalyesi ve akülü araç temini de ekleyerek hizmet ağını genişletiyor.

 Danışmanlık ve yönlendirme hizmetlerinin yanı sıra, vatandaşlarla bire bir diyalog kurarak ihtiyacını tespit eden EKM görevlileri, söz konusu hizmetleri en kısa sürede ulaştırmak için seferber oluyor. Yapılan bu hizmetlere ek olarak bölgedeki engellilere yönelik kurum ve kuruluşlarla ortaklaşa programlar düzenleyen Çayırova Belediyesi, sosyal yaşamı bireysel farklılığı olan vatandaşlara ulaştırmaya çalışıyor.

 

Çayırova Belediyesi Var Engel Yok

 

Bireysel farklılığı olan vatandaşların engellerini kaldırmak için her alanda hizmet veren Çayırova Belediyesi, 2016 yılı içerisinde 977 vatandaşa çeşitli konularda hizmet götürdü. Gelen talepleri yerinde inceleyen yetkililer, ihtiyaç doğrultusunda ambulans ve hasta nakil araçları ile hastaların Devlet hastanelerine, Üniversite hastanelerine ve özel hastanelere nakil işlemleri gerçekleştiriyorlar. Hasta nakil hizmetleri çerçevesinde geçtiğimiz bir aylık süreçte 103 hastanın hastanelere nakil işlemi EKM tarafından gerçekleştirildi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engelsiz, Bir, Yaşam, İçin, Çalışıyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı