Haber Detayı
17 Aralık 2018 - Pazartesi 15:18
 
Erbakan'dan 3.Miting
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Ankara'da üçüncü mitingini düzenledi.
Siyaset Haberi
Erbakan'dan 3.Miting

Erbakan, mitingin düzenlendiği Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Mücahit Erbakan sloganları atan partilileri selamlayan Genel Başkan, yoğun güvenlik önlemleri ile birlikte konuşmasını yapacağı salona geldi.

İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan mitingde partinin tanıtım filmi izletildi. Tanıtım filmindeki bazı bölümlerde ekrana merhum Necmettin Erbakan yansıyınca salondaki coşku daha da arttı. Fatih Erbakan, mitingde yaptığı konuşmasında vaatlerini sıraladı. Özellikle 'Asgari Ücret, Memur ve Emekli Maaşları'na vurgu yapan Erbakan, gelir adaletini sağlayacaklarının sözünü verdi.

'Rüşvet, yolsuzluk ve talandan ateşten kaçar gibi kaçacağız'

"Biz kavga için değil uzlaşı için varız" söylemini yineleyen Erbakan konuşmasında şunları aktardı:

Bireyler ve bölgeler arasında mutlak adalet tesis edilecektir. Milli gelirin reel olarak arttırılması, seksen milyon vatandaşımıza adil bir şekilde yansıtılması için her türlü tedbir alınacaktır. Vergi sistemi; adil, basit, formalitesiz bir şekilde yeniden düzenlenecektir. Vergi oranları mümkün olan en alt seviyeye indirilecek, haksız vergiler derhal ortadan kaldırılacaktır. Toplam vergiler içinde dar gelirliden alınan vergilerin oranı adalet ilkesinin gerektirdiği noktaya indirilecektir. İşçi, memur ve emeklilerimizin maaşları üzerinden alınan vergiler sıfıra indirilecektir.

Yaşanabilir bir Türkiye için; rüşvet, yolsuzluk ve talandan ateşten kaçar gibi kaçacağız. Başta kamuda olmak üzere, gizli ve açık her türlü israfı önleyeceğiz.

Milli görüşün ortaya koyduğu "Yaşanabilir bir Türkiye", "Yeniden büyük Türkiye" ve "Yeni bir dünya için Türkiye" olmak üzere üç temel hedef bulunduğunu belirtti.

Bu üç  temel hedef bakımından Türkiye'nin içinde bulunduğu duruma bakıldığında, son 16 senedir iktidarda bulunan iradenin inanç özgürlüğünün sağlanması, askeri vesayetin ortadan kaldırılması, altyapı ve üstyapı hizmetleri, ihtiyaç sahibi olanlara sosyal yardım yapılması, yeni hastanelerin inşa edilmesi gibi son derece önemli hizmetler hayata geçirdiğini ifade eden Erbakan, "Bunların hepsini takdir ve tebrik ediyoruz. Bizler bu ülke için kim taş taş üstüne koyarsa hakkını teslim eder ve tebrik ederiz." diye konuştu.

"YENİDEN REFAH TÜRKİYE'NİN DERTLERİNİN ÇARESİDİR"

Erbakan, şunları da kaydetti: "Yeniden Refah Partimiz, insanlığın çektiği bütün maddi ve manevi sıkıntıların müsebbibi olan siyonizm mikrobunun tek ilacı ve antibiyotiğidir. Yeniden Refah Partimiz, yaşanabilir bir Türkiye'dir, yeniden büyük Türkiye'dir, yeni bir dünyanın teminatıdır. Partimiz, milletimizin gösterdiği büyük ilgi ve teveccühe cevap verebilecek düzeydeki programı ve projeleriyle, çözüm önerileriyle tertemiz, şaibesiz, samimi enerji dolu kadrolarıyla köklü geçmişinden gelen, 50 senelik milli görüş geleneğinden gelen tecrübesiyle Türkiye'nin dertlerinin çaresi, yeni vizyonu ve iktidar partisi olmaya aday partidir."

Konuşmasının ardından Fatih Erbakan, 13 il başkanına görev ve yetki belgelerini takdim etti. Gebzeden iki otobüs ve bir çok özel araçla katılımın sağlandığı kongrede tüm teşkilat motive olarak döndüler

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erbakan'dan, 3.Miting,
Yorumlar
Haber Yazılımı