Haber Detayı
26 Ocak 2016 - Salı 09:43
 
Erdoğan, 957 Kaymakamı Ankara'ya Çağırdı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk yönetim ve siyaset tarihinin yeni bir uygulamaya daha imza atarak muhtarları topladığı gibi 957 kaymakamı da Ankara'da ağırlayacak.
- Haberi
Erdoğan, 957 Kaymakamı Ankara'ya Çağırdı!

Göreve geldiği günden beri Cumhurbaşkanlığı makamında çeşitli değişiklikler yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 957 kaymakamı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ağırlayarak, Türk siyaset tarihine yeni bir uygulama daha kazandıracak.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda muhtar toplantılarının ardından kaymakamlarla da buluşacak. Erdoğan'ın; kaymakamlara seslenirken Türkiye'nin gündemindeki terör ve paralel yapı ile mücadelenin yanı sıra sosyal devlet anlayışı ve ''millet-devlet'' uyumu konularında da önemli mesajlar vermesi bekleniyor.

MUHTARLARI 400 KİŞİLİK GRUPLAR HALİNDE KABUL ETMEYE BAŞLADI

Erdoğan, 2014 yılında halkın sandığa gittiği seçimde seçilen ilk Cumhurbaşkanı oldu. Erdoğan, göreve başlamasının ardından son dönemlerde görev yapan cumhurbaşkanlarından daha etkin bir tutum içine girdi. Türkiye'nin merkezi idare yapısı içinde üç pozisyon öne çıkıyor. Birincisi muhtarlar. Türkiye'de, 50 bin 249 muhtar var. Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçildikten sonra Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda muhtarları yaklaşık 400 kişilik gruplar halinde kabul etmeye başladı.

KAYMAKAMLARI AĞIRLAYACAK

İkincisi ise kaymakamlar. Türkiye'de 957 ilçe ve kaymakam var. Üçüncüsü ise 81 il valisi. Erdoğan, muhtarlardan sonra Türk idare sisteminin kılcal damarı niteliğindeki pozisyonlarda görev yapan kaymakamlar ile de buluşacak. Kaymakamlar Toplantısı, 26 Ocak Salı günü Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılacak.

TERÖRÜ ANLATACAK

Erdoğan'ın, Türkiye'nin bütün ilçelerinden gelen kaymakamlara; terör örgütü PKK ile mücadele, paralel devlet yapılanmasına karşı MGK seviyesinde alınan önlemler çerçevesinde önemli değerlendirmelerde bulunması bekleniyor. Üzerinde durulan bir diğer husus ise Erdoğan'ın "millet-devlet uyumu" anlayışı ve sosyal yardımlar konularında kaymakamlara önemli mesajlar vereceği yönünde.

"YOKSULLARA YADIM EDİN" DİYECEK

Erdoğan'ın özellikle; yoksullara soğuk kış günlerinde ısınma, gıda ve sağlık yardımları konularında kaymakamlara direktif mahiyetinde önemli bazı mesajlar verebileceği konuşuluyor.

(Kaynak: Milliyet)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan,, 957, Kaymakamı, Ankara'ya, Çağırdı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı