Haber Detayı
18 Kasım 2017 - Cumartesi 13:42
 
Erdoğan'a Sahip Çıktı
Kılıçdaroğlu, NATO tatbikatındaki Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı skandalı ile ilgili "Hiç kimse Türkiye'nin yöneticilerine ve tarihine hakaret edemez. Bunu şiddetle kınıyoruz." dedi.
 
 
 
Siyaset Haberi


NATO'nun  Norveç'te düzenlediği komuta kontrol amaçlı Trident Javelin adlı tatbikatta  Atatürk'ün fotoğrafının,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da isminin 'düşman taraf' olarak gösterildiği skandala  CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da tepki geldi.  Kılıçdaroğlu, NATO'ya sert sözler söyledi, Erdoğan'a sahip çıktı.

"KİMSE TÜRKİYE'NİN YÖNETİCİLERİNE VE TARİHİNE HAKARET EDEMEZ"

CHP Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu, NATO tatbikatındaki  Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı skandalına ilişkin "Biz güçlü, itibarı olan bir devletiz. Biz, demokrasiyi, insan haklarını savunan bir devletiz.  Türkiye'ye yönelik eleştiriler olabilir, buna itirazımız yok ama hiç kimse  Türkiye'nin yöneticilerine ve tarihine hakaret edemez. Bunu şiddetle kınıyoruz." dedi.

"ÖZÜRLE GEÇİŞTİRİLEMEZ"

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz siyasetçiyiz. İçeride oturur tartışırız, a partisinin, b partisinin genel başkanıyla düşüncelerimizi söyleriz ve tartışırız. Sonuçta biz bir aileyiz, 80 milyonluk bir aileyiz ama hiçbir zaman kendi ülkemizin tarihine ve bugününe hakaret edilmesini kabul edemeyiz. Şimdi bu yetkililerden  Türkiye'ye yapılan bu hakaret nedeniyle yöneticileri tatmin edecek açıklama bekliyoruz. Bu sıradan bir 'Özür dileriz' olayıyla geçiştirilecek bir konu değildir." dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Erdoğan'a, Sahip, Çıktı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı