Haber Detayı
18 Şubat 2019 - Pazartesi 19:15
 
Erdoğan: Kanıma Dokunuyor
Isparta'da halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ispartalı çiftçinin kilosunu 1 TL'ye sattığı elmayı Ankara'daki kardeşim 10-15 TL'ye alıyorsa bunun adı ticaret değil, bunu adı vurgundur, soygundur" dedi. Tanzim satış noktaları sonrası market ve pazarlardaki etiketler yarı yarıya düştüğünü ifade eden Erdoğan, "Fırsatçılar devam ederse biz de sistemi sürdürmeye devam edeceğiz" ifadesini kullandı.
Ekonomi Haberi
Erdoğan: Kanıma Dokunuyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ErdoğanIsparta Hükümet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları: 

Isparta, seni gönülden selamlıyorum. Isparta'yı görüp de hayran kalmamak mümkün mü?  24 Haziran seçimlerinde AK Parti'yi yüzde 48 oy oranıyla Isparta'da birinci parti yaptığınız için sizlere tekrar teşekkür ediyorum.  Sizden 31 Mart'ta yine tarihi bir zafer bekliyorum. Öyle bir cevap verin ki mazlum ve mağdurların kalplerine inşirah olsun. Millet düşmanlarının yürekleri titresin. Kandil'deki, Pensilvanya'daki terör baronlarının dizlerinin bağı çözülsün.

ELMALARI HIZLA İSTANBUL'A ANKARA'YA GÖNDERECEĞİZ

İşte bak şimdi burada elmalar depolarda yığın. Tanzim satışlarında ucuz fiyatlarla vatandaşımıza ulaştıralım diyorum.Hazine Maliye Bakanımı, Gıda Tarım Bakanımı, Ulaştırma Bakanımı arayacağım buradaki elmaları süratle İstanbul'a Ankara'ya gönderin diye. Depoları boşaltın.

Bakın önlemimizi aldık. Kim kaybediyor? Fırsatçılar. Kim kazanıyor? Millet.  Fırsatçılar, simsarlar kaybediyor, benim milletim kazanıyor, benim milletimi kimse sömüremeyecek, sömürtmeyeceğiz. Zulm ile abad olunmaz.

Gönülsüz yapılan ibadetin bile insana hayrı olmaz. Her işin olduğu gibi ibadetin de siyasetin de temeli samimiyettir. Millete aşık olmadan, sevmeden, derdi ile dertlenip sevincine ortak olmadan siyasette başarı yakalanamaz. Biz onun için gönül siyaseti gönül belediyeciliği diyoruz.

PARTİMİZİ KAPATMAYA DAHİ KALKTILAR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğumuzda önümüze çıkarılan onca engele rağmen bu şekilde başarıyı elde ettik. Türlü saldırılara maruz kaldık, bütün bu iftiraların üstesinden de milletimizin desteği ve duası sayesinde bu günlere geldik. 14 Ağustos 2001 tarihinde AK Parti'yi kuran yine milletimiz oldu siz oldunuz.

17 yıl boyunca vesayet güçlerinin, anti demokratik girişimlerine önce siz direndiniz. Ayak oyunlarına prim vermediniz. Seçim dönemlerinde oylarınızla diğer zamanlarda dualarınızla yeri geldiğinde de 15 Temmuz'da olduğu gibi canınız malınızla bizlere ve ülkeye sahip çıktınız.

Geride bıraktığımız 17 yılda tam 14 seçim yaşadık. Allah'a hamdolsun hepsinden de alnımızın akıyla çıkmayı başardık. Seçimlerle birlikte içeride ve dışarıda pek çok badire atlattık. Ülkemizin darbe ortamına çekilmeye, sokaklarımızın karıştırılmaya çalışıldığı dönemler oldu. Partimizi kapatmaya dahi kalktılar.

Cumhurbaşkanı seçmemizi engellemek istediler, Gezi olaylarıyla ekonomimizi batırmak istediler. Çevre bahanesi ile haftalarca sokakları ateşe verdiler, milletin malını yağmaladılar. 15 Temmuz'da ise FETÖ yılanını üzerimize saldılar. Milletimizin cesareti sayesinde hamdolsun bunu da boşa çıkardık. Hainler Türkiye'yi teslim alamadı.

BİZİM IMF İLE İŞİMİZ YOK

Kader gayrete aşıktır. Çektiğin zahmet gün gelir rahmete dönüşür derler. Bizde son 17 yılda sizlerle beraber zahmet çektik. Çok çetin mücadeleler verdik zorluklar karşısında sabrettik, pes etmeyi aklımızın ucundan dahi geçirmedik. Hamdolsun sonunda demokrasimizi güçlendirmeyi, ekonomimizi 3,5 kat büyütmeyi başardık. Göreve geldik Türkiye'nin IMF'ye borcu 23,5 milyar borcu vardı. Bay Kemal çıkmış utanmadan bu iktidar yine IMF'ye gidecek diyor. IMF'ye giden biz olmadık ki CHP zihniyeti oldu. Biz geldik baktık ki 23,5 milyar borç var hemen ilk işimiz dedik bu borcu kaldıracağız ve o zamanki IMF Başkanı ile Davos'ta konuşuyoruz. Dedim ki bak başkan Türkiye'nin Başbakanı benim sen değilsin. Dolayısıyla taksitini alıyor musun? Alıyorsun... sen kalkıp da Türkiye'yi yönetemezsin Türkiye'yi ben yönetirim. Biraz sağa sola savruldu. 23,5 milyar dolar borcu ödedik IMF ile işimiz bitti. Bizim IMF ile bir işimiz yok.

YÜZDE 20 YERLİYDİ YÜZDE 80 İTHALDİ

Savunma sanayinde Türkiye tarihinin en büyük hamlesini bizim dönemimizde yaptı. Yüzde 20 ne yazık ki yerliydi yüzde 80 ithaldi. Şimdi bu dışa bağımlılığı yüzde 35'e kadar düşürdük. Türkiye bugün kendi savaş gemisini, helikopterini, zırhlı araçlarını, füzelerini, silahlarını kendisi üretiyor. Aynı zamanda bütün bunları yurt dışına ihraç ediyoruz.

735 TERÖRİSTİ GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ YAKALADI

Tüm terör örgütlerine tarihlerinin en ağır darbelerini vuruyoruz. Gabar, Cudi, Tendürek, Kandil'de biz varız ve inlerine girdik, kaçacak delik arıyorlar. İşte bak şimdi de 735 teröristi güvenlik güçlerimiz yakaladı, topladı ve şimdi bunlar hesaba çekiliyor. Terör koridoruna büyük bir darbe indirdik. 40 bin kilometrekarelik alanı terör örgütlerinin zulmünden kurtardık. Ülkemizin bekasına kastedenlere unutamayacakları bir ders verdik.

OPERASYON İLE İLGİLİ HAZIRLIKLARIMIZI BELİRLEDİK

Teröristlerin cirit attığı yerlerde bugün istikrar, huzur var. Türkiye'nin kontrolündeki yerlerde barış, demokrasi ve özgürlük var. Operasyon ile ilgili hazırlıklarımızı belirledik. Türkiye'nin ayağına pranga vuranlar sadece hasımlarımız ve ülkemizin düşmanları değildir. Ülkemiz en büyük darbeyi ülkemizin içindeki gafillerden yemiştir. Kimi zaman medya baronları olarak çıkmıştır, kimi zaman bürokratlar olarak çıkmıştır, kimi zaman darbecilere bel bağlamış siyasetçiler olarak çıkmıştır, kimi zaman da en küçük bir hadiseyi fırsata çevirmeye çalışan piyasa simsarları olarak çıkmıştır. Türkiye tüm başarılarını bunlara rağmen gerçekleştirmiştir. Son 17 yılda neyi sonuca ulaştırdıysak emin olun bu gafillere rağmen yaptık. Bugün de benzer bir mücadelenin içindeyiz. Devlet olarak bizim nazarımızda insanımızın huzuruna kastedilmesiyle çocuğunun rızkına kastedilmesinin arasında fark yoktur.

TANZİM SATIŞI BİR MÜDDET DAHA DEVAM ETTİRECEĞİZ

Ispartalı çiftçinin kilosunu 1 TL'ye sattığı elmayı Ankara'daki kardeşim 10-15 TL'ye alıyorsa bunun adı ticaret değil bunu adı vurgundur soygundur. Bunun adı insanımızın rızkını alavere dalavere ile hiç etmektir. Biz de devlet olarak son haftalarda gıda fiyatlarında yaşanan fahiş artışlara karşı adımlarımızı attık. Tanzim satış noktalarının kurulmasıyla beraber pazar ve marketlerde fiyatlar yarı yarıya düştü. Vatandaşlarımız yeniden makul fiyatlardan sebze, meyveye ulaşmaya başladı. Kazanan milletimiz kaybeden fırsatçılar oldu. Tanzim satış müessesesini bir müddet daha devam ettireceğiz. Her şey yolunda giderse sona erdireceğiz. Fırsatçılar devam ederse sürdüreceğiz. Ne üreticimizin, ne tüccarımızın ne de vatandaşımızın zarar etmesine müsaade etmeyeceğiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan:, Kanıma, Dokunuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı