Erdoğan Referandum İçin Sahalara İniyor! 2 Günde 5 Şehir Ziyaret Edecek
Haber
15 Şubat 2017 - Çarşamba 16:26
 
Erdoğan Referandum İçin Sahalara İniyor! 2 Günde 5 Şehir Ziyaret Edecek
Erdoğan, körfez ülke ziyaretlerini tamamlar tamamlamaz referandum için sahaya iniyor. Hafta sonu 5 ile gitmesi beklenen Cumhurbaşkanı'nın ilk durağı Kahramanmaraş olacak.
- Haberi
Erdoğan Referandum İçin Sahalara İniyor! 2 Günde 5 Şehir Ziyaret Edecek

Cumhurbaşkanı ''evet" için destek isteyecek ama konuşmasında "hayırı" da anlatacak, kimlerin, neden "Hayır" dediğini vurgulayacak, güven ve istikrar vurgusu yapacak.

İLK DURAK KAHRAMANMARAŞ

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, körfez ülke ziyaretlerini tamamlar tamamlamaz referandum için sahaya iniyor. Hafta sonu 5 ile gitmesi beklenen  Cumhurbaşkanı'nın ilk durağı  Kahramanmaraş olacak.

Anayasa değişiklik teklifini onaylamada  Mersin ve  Aksaray'a giden Erdoğan'ın, teklifi onayladıktan sonra ise ziyaretlerine hız vermesi bekleniyor.  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üç günde beş ziyaret gerçekleştirmesi planlanıyor.

 

2 GÜNDE 5 ŞEHİR

Habertürk'ün haberine göre;  Cumhurbaşkanı Erdoğan körfez ülkeleri ziyaretini tamamlar tamamlamaz sahaya inecek. İlk durak cuma günü Kurtuluş Savaşı'nda işgale direnişi nedeniyle İstiklal Madalyası sahibi olan  Kahramanmaraş olacak.  Kahramanmaraş'ı,  Malatya,  Elazığ,  Gaziantep ve adıyaman takip edecek.

Erdoğan'ın başta büyükşehirler olmak üzere en az 30 ile gitmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatacak olan Erdoğan, "tek adamlık" eleştirilerine de yanıt verecek. İlk adımın 2007 referandumu ile atıldığını, devamının 2010'daki cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi ile geldiğini söyleyecek Erdoğan, yapılan değişiklikle bu adımının tamamlanacağını anlatacak.

"HAYIRI" DA ANLATACAK

Cumhurbaşkanı "evet" için destek isteyecek ama konuşmasında "hayırı" da anlatacak, kimlerin, neden "hayır" dediğini vurgulayacak, güven ve istikrar vurgusu yapacak.

Başbakanlığı döneminde  Türkiye için yapılanları sıralayacak olan Erdoğan, bu hizmetlerin devam edeceğini halka anlatacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan, Referandum, İçin, Sahalara, İniyor!, 2, Günde, 5, Şehir, Ziyaret, Edecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı