Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 15:57
 
Ergüney; “Dilovası Hastanesi’nde Aksaklık Yok”
50 yatak kapasiteli Dilovası Devlet Hastanesi'nde sadece 2 poliklinikte doktor bulunduğu iddialarına Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op Dr. Şenol Ergüney cevap verdi.
 
 
 
Dilovası Haberi


Dilovası'nda 2014 yılında açılan 50 yatak kapasiteli Dilovası Devlet Hastanesi'nde doktor yetersizliği nedeniyle imza kampanyası başlatıldığı iddialarına Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op Dr. Şenol Ergüney cevap verdi. Konuyla ilgili yayınlanan basın açıklamasında, “10.02.2018 tarihinde bazı yayınlarda Yer Alan 'Hastaneye Doktor Gönderilmesi İçin İmza Kampanyası Başlattılar' başlıklı haberde yer alan Dilovası Devlet Hastanesinde 2 doktor olduğu ve hastaların mağdur edildiği ifadeleri ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

AKSAMA YOK

25 yataklı D grubunda yer alan Dilovası Devlet Hastanesi’nde kadrolu olarak 1 Dahiliye Uzmanı, 1 Kadın Doğum Uzmanı, 3 Diş Hekimi, acil serviste 8 Pratisyen Hekimimiz çalışmaktadır. Çocuk Uzmanının tayini çıkması sebebiyle bu branşta İl Sağlık Müdürlüğü tarafından geçici görevlendirilen hekimler hizmet vermektedir. Genel Cerrahi hastalarına başhekim Op. Dr. Ömer Naci Yılmaz tarafından poliklinik, konsültasyon ve ameliyat hizmeti verilmektedir. D Grubu olan hastanemizde acil servis ve poliklinik hizmetlerinde basında yer aldığı şekliyle herhangi bir eksiklik ya da aksama yoktur.

GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Bulunduğu D grubunda ulusal bazda değerlendirildiğinde Dilovası Devlet Hastanesi, fiziki şartları, donanımı, ameliyathane, yoğun bakım, diyaliz, SDL doğum odaları ile Türkiye ortalamasının üzerinde modern standartlarda hizmet veren bir hastanedir. Tabii ki bu hastanemizi daha da geliştirmek için bir çok çalışmalar yapılmaktadır, ancak basında yer aldığı şekliyle 2 hekimin hizmet verdiği, hastaların mağdur olduğu iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.” ifadelerine yer verildi. 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Ergüney;, “Dilovası, Hastanesi’nde, Aksaklık, Yok”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı