Haber Detayı
25 Ekim 2016 - Salı 14:05
 
Erken seçim olsa seviniriz
CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, gündemle ilgili çok tartışılacak açıklamalar yaptı. Darıca Belediyesi'ne sert sözlerle yüklenen Törk, erken seçim iddialarına ise "Muhalefet olarak erken seçim olsa seviniriz" dedi.
Darıca Haberi
Erken seçim olsa seviniriz

 

 

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, önceki akşam haftalık yönetim kurulu toplantısı öncesinde basın toplantısı düzenledi ve gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yaklaşan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarından Darıca Belediyesi'nin çalışmalarına kadar birçok alanda konuşan İle başkanı Yakup Törk, birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. İlçe başkanı olarak 11 ayı geride bıraktığını kaydeden Törk, ilk günkü heyecanla çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

29 EKİM'DE HERKESİ DAVET EDİYORUZ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırlıkları anlatan Törk, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili Darıca Belediyesi'nin henüz resmi bir programı yok. Biz 2 hafta önce ilçe kaymakamlığımıza başvurumuzu yaptık. İlçe kaymakamımız ve emniyet müdürümüzle güvenlik toplantısı da yapıldı. Darıca sahilden başlayarak Cumhuriyet meydanına kadar araç konvoyu düzenleyeceğiz. Meydanda ise Cumhuriyet konseri düzenleyeceğiz. Buradan bütün Darıcalıları 29 Ekim kutlamasına davet ediyorum. Siyasi parti temsilcilerine de buradan açık davette bulunuyoruz. Türk bayraklarıyla kutlama yapacağız." dedi.

DARICA'NIN PARASI DANSÖZ ASENA'YA VERİLİYOR

Darıca Yarı Maratonu hakkında sert eleştirilerde bulunan CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, şöyle konuştu: "Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci göreve gelir gelmez maratonu halkın parasını sokağa atamam diye iptal etti. Ama Darıca Belediyesi sırf reklam olsun diye yapmaya devam ediyor. İkisi de AK Partili belediye. Darıca'da altyapı sorunları devam ediyor. İmar sorunları var. Darıa'da belediye asli görevlerini , yapması gereken işleri yapmıyor. 1 milyon TL'nin üzerinde parayı birkaç saatlik yarışa harcıyor. Nuri Alço'lara Dansöz Asena'lara para dağıtıyor. Buna güler misiniz ağlar mısınız? Protokolde bunlar oturuyor. Darıcalılara örnek olarak bunlar gösteriliyor. Darıcalıların bundan hicap duyması gerekiyor.Bunlardan bir an evvel vazgeçilmeli. Ak Parti'nin de bundan rahatsız olduğunu görüyoruz ve biliyoruz. Protokolde sadece AK parti'nin ilçe başkanı oturuyor. Ne bir milletvekili, ne bir milli sporcu ne federasyon başkanı yoktu. Bu nasıl bir anlayış anlamak çok zor."

DARICA'NIN SAHİLLERİ DURURKEN

GEBZE BALÇIK KÖYÜ'NE KİM GİDER?

Kamuoyunda çok tartılışan ve akıbeti merak edilen Darıca Askeri Kışlası hakkında da konuşan ilçe Başkanı Törk, "Darıca Askeri Kışlasının akıbeti halen belli değil. 947 dönüm arazi orası. İmar düzenlemesi gediği zaman düzeleme ortaklık payından yüzde 40'ı gidecek. TOKİ eninde sonunda Darıca'ya gelecek. Darıcalılar TOKİ'ye alışsın. Darıca'nın nefes alacağı tek yer TOKİ'nin insafına bırakılmış. Darıcalıların buna ses çıkarması gerekiyor. Darıca Belediyesi burası dururken gidiyor Gebze'nin Balçık Köyü'ne mesire alanı yapıyor. Darıca'nı parasını Gebze'de harcıyor. Soruyorum buradan Darıca'da güzelim sahiller varken kim piknik için Balçık Köyü'ne gider." diye konuştu.

EĞİTİMDE SIKINTI ÇOK BÜYÜK

Darıca'daki eğitim sıkıntısına da değinen Başkan Törk, "Darıca'da eğitimde çok büyük sorunlar var. Kimse çıkıp laf anlatmasın. Sınıflarla ilgili sıkıntılar var. Kitap dağıtımıyla ilgili sıkıntılar var. Ders kitapları olmadığı için okullarda öğretmenler öğrencilerle sohbet ediyor. Darıca'da eğitim yerlerde sürünüyor. Yabancı öğrenciler konusunda özellikle de Suriyeli öğrencilerle ilgili büyük şikayetler alıyoruz. Suriyeli öğrenciler okullarda sınıflara 3'er 4'er serpiştiriliyor. Dil bilmiyorlar, savaştan kaçıp geldikleri için agresifler. Adaptasyon sorunu yaşıyorlar. Tehlike çok büyük. Bize velilerden ve öğretmenlerden çok ciddi şikayetler geliyor. Buna önlem almaları gerekiyor."

ERKEN SEÇİM OLSA SEVİNİRİZ

Son olarak gündemdeki erken seçim iddialarına da cevap veren CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, "Biz muhalefet partisiyiz ve iktidara alternatif durumdayız. Erken seçim olsa muhalefet olarak biz seviniriz. Biz bu hafta seçim olsa hazırız.  Özellikle de Darıca'da seçime hazır durumdayız. Ama bize gelen bir bilgi yok. Bu kararı alacak olan iktidar partisidir. Anket yaptırdıklarını duyuyoruz. Kendileri böyle bir hazırlık içindeler mi bilemeyiz. Ama biz ana muhalefet partisi olarak seçime en hazır parti durumundayız." şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erken, seçim, olsa, seviniriz,
Yorumlar
Haber Yazılımı