Haber Detayı
24 Ekim 2018 - Çarşamba 19:16
 
Eskişehirlilerden Örnek Ağırlama
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve beraberinde ki heyet Darıca Eskişehirliler Derneği Yönetimi tarafından öyle bir ağırlandı ki Başkan Karaosmanoğlu, "İşte Eskişehirlilerin farkı." demekten kendini alamadı.
Darıca Haberi
Eskişehirlilerden Örnek Ağırlama

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmöanoğlu, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Cengizhan Ramazanoğlu, Darıca Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Hakan Hocaoğlu ve İsa Baylan ve Ak Parti Darıca İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Darıca Osmangazi Mahallesi'nde konuşlu Eskişehirliler Derneği'ni ziyaret etti. Burada kendilerine Osmangazi Mahalle Muhtarı Kenan Demibaş, Darıca Eskişehirliler Derneği Başkanı Ceylan Kaya ve Dernek Kadın Kolları Başkanı Özlem Cırık Gökbel ve dernek üyeleri evsahipliği yaptı. Dernek yönetimi ve üyeleri dışında çok sayıda Osmangazi Mahalle sakini de ziyaret programında dernek lokalinde ki yerlerini aldılar.

ESKİŞEHİRLİLER HER ZAMAN FARKINI GÖSTERİYOR
Ziyaret programın açılış konuşmasını yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, "Eskişehirliler Derneği ile çok uyumlu ve sıcak ilişkiler içinde olduk. Özellikle Şehirler ve Kültürler Kaynaşması programlarımızda Eskişehirliler gerek ana kademe yönetimleri gerekse kadın kolları yönetimleri ile önemli emek sarfettiler. Bugün de burada bizleri ağırlamaları esnasında kadınların gösterdikleri emekleri için çok teşekkür ederiz. Gerçekten onlar her zaman farklarını ortaya koyuyorlar.Bundan sonra da çok başarılı çalışmaları uyum içinde gerçekleştireceğimize inanıyorum."dedi.

KADINLAR SPOR YAPMALI
Başkan Karabacak'ın ardından dernek lokalindeki katılımcılara konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Derneklerimiz bizler için önemli. Bir kan arayışı ihtiyacı oluyor hemen derneklerimiz mesajlaşma yoluyla bu ihtiyacı gideriyor. Düşkün birinin ihtiyacını ilk olarak derneklerimiz karşılıyor. Cenazelerde hemen haberleşme ağlarını kuruyorlar. Dernek çerçevesinde görev yapan kadınlar o bölgedeki kadınların sosyal yaşamlarına olumlu etki yapıyorlar. Kadınlar ailenin direğidir. Onlar sağlıklı olursa ailede sağlıklı olur. Kadın nasıl sağlıklı olacak? Spor yapacak. Onların ücretsiz olarak spor yapmalarını sağlamak adına kapalı spor salonları yaptık. Yapamadığımız yerlerde salonları kiraladık. Ben haftada 3 gün yürüyorum. Şayet Eskişehirliler Derneği olarak yürüyüş organizasyonları yaparsanız bende sizlere katılırım. Çocuklarımız için soyal ve kültürel etkinlikeri çoğaltın. Onları sokaktan kurtarıp sağlıklı geleceklere adapte etmeliyiz. Bu nasıl olur?
Sporla olur, sanatsal çalışmalarla olur. "dedi.

VATANDAŞLARI DİNLEDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu sözlerini tamalamasının ardından dernek lokalinde bulunan vatandaşların bir ihtiyacı, sorunu yada sorusu olup olmadığını sordu. Vatandaşlar özellikle ulaşım ağında çalışan otobüslerin yolcularla olan ilişkilerinde  yaşadıkları sıkıntıları dile getirmesinin ardından Başkan Karaosmanoğlu, "Sizlerin yaşadığı sorunları İzmit bölgesinde de çok duyuyorum. Sizleri otobüse almayan, durakta durmayan, yaşlıları araçlara almayan otobüslerin plakalarını alın ve bizlere iletin. Gerekli cezai yaptırımları hemen uygularız."dedi. Eskişehirliler Derneği Kadın Kolları Yönetimi ve üyeleri tarafından hazırlanan ikramların ardından ziyaret programı sona erdi.HABER: ADNAN AYVAZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eskişehirlilerden, Örnek, Ağırlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı