Haber Detayı
03 Aralık 2016 - Cumartesi 08:33
 
Esnaf harekete geçti! Dolar bozdurana bedava...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Yatağının altında döviz olanlar parasını altına dönüştürsün, TL'ye dönüştürsün. Türk lirası değer kazansın” çağrısına bir destek de esnaflardan geldi. Birçok esnaf dolarını bozdurup makbuzunu getiren vatandaşa önemli avantajlar sağlıyor.
- Haberi
Esnaf harekete geçti! Dolar bozdurana bedava...

 

x

Küresel piyasalarda dolar, ABD'de Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın seçimleri kazanmasının ardından hızlı yükseliş gösterdi. Sadece Türkiye'ye mahsus olmayan dövizdeki yukarı yönlü hareket karşısında hükümet, Türk lirasını özendirmek için önemli adımlar attı. Kamu ihalelerinde TL zorunluluğu başta olmak üzere, Rusya, Çin ve İran ile Türk lirası ticaretin artırılması, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) tahsilatlarını TL ile yapacak olması ve AVM ve ofis kiralarında Türk lirası kullanımının özendirilmesi için harekete geçildi.

MİLLETE 'DOLARI BOZDURUN' ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Avrupa'nın en büyük otomotiv ticaret ve yaşam merkezi Otonomi'nin açılışını yaparken millete çağrı yaptı. Vatandaşa dövizi bozdurmalarını söyleyen Erdoğan “Yatağının altında döviz olanlar parasını altına dönüştürsün, TL'ye dönüştürsün. Türk lirası değer kazansın. Bu adımları atınca birilerinin oyunu bozulacak" dedi.

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından düzenlenen “Küresel Gelecek: İnsan Odaklı, Akıllı Ekonomi" temalı 7. Boğaziçi Zirvesi'nde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomik bir baskı aracı olarak kullanılan dolara karşı AVM patronlarına çağrıda bulundu. “Döviz baskısından piyasaları kurtarmamız lazım" diyen Erdoğan, AVM'lerde vesaire patronlar hep dövizle kiralama yolunu seçiyorlar. Şimdi burada yeni bazı adımlar atmak suretiyle geçici bir düzenleme gerekirse yapılır ve bu kiralamanın da ülkemizin şu anda bu süreci başarıyla atlatabilmesi için yerli para birimiyle bu süreci atlatma adımını atmalıdır diye inanıyorum. Bunu da duyurdum, duyuruyorum, duyuracağım" dedi.

 
 

 

"#BOZDOLARI" KAMPANYASI İLE VATANDAŞTAN DESTEK

Cumhurbaşkanının çağrısının ardından sosyal medya üzerinden Türk lirasını korumaya yönelik "Oyunu bozalım, dövizleri bozduralım" sloganıyla "#BozDoları" kampanyası da başlatıldı. Söz konusu kampanyaya Türkiye genelinde vatandaşlar destek oluyor. Pek çok vatandaş ellerindeki dolarları bozdurmaya başladı.

DOLARINI BOZDURANA ESNAF DESTEĞİ

Tüm bu yaşanan gelişmelerin üzerine esnaf da harekete geçti. Dolar bozdurduğuna dair makbuz getiren vatandaşlara önemli imkanlar sunan esnaflar, böylelikle ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Esnaf, harekete, geçti!, Dolar, bozdurana, bedava...,
Yorumlar
Haber Yazılımı