Haber Detayı
20 Kasım 2017 - Pazartesi 15:58
 
Eve Erken Gidin Uyarısı
- Haberi
Eve Erken Gidin Uyarısı

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr.  gelen yağışlar konusunda uyardı.

'da yağmur saatlerce durmayacak, yapılan son dakika uyarısına göre yağmur önümüzdeki 20 saat boyunca sürecek.  (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr.  yla ilgili son detayları Twitter üzerinden paylaştı…

'EVE ERKEN GİDİN' UYARISI

Prof.Dr. Orhan Şen'in yağışlar konusunda attığı Tweet şu şekilde;

İstanbulda Soğuk hava bugün ÖS etkisini htirecek gündüz 8-9 C ye kadar düşer bu da ortalamanın 4-5 C altında demektir Bugün Yarın üşürüz Önümüzdeki 20 saat yağışa dikkat etmeliyiz Mazgallar yapraklarla dolu su birikmeleri olur Eve erken gitsek iyi olur Yarın ÖS yağış kesilir.Profesör Şen'in yaptığı açıklamaya göre İstanbul'da soğuk havanın etkisi bugün öğleden sonra etkisini htirecek, hava gündüz saatlerinde 8-9 derece civarında, yani ortalamanın 4-5 derece altında seyredecek. Bugün ve yarın üşütecek havanın yanında, mazgalları kapatan yaprakların sebep olacağı su birikmelerine dikkat etmek gerekiyor. Evlere erken gitmenin iyi olacağını belirten Şen, yarın öğleden sonra yağışların kesileceğini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eve, Erken, Gidin, Uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı